چاپ خبــر

شرکت ۴۵۰ فریدونشهری در مرحله اول کنکور ۱۴۰۲

۴۵۰ فریدونشهری طی دو روز گذشته در پنج گروه آزمایشی در مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ شرکت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حدود ۴۵۰ داوطلب ورود به دانشگاه از شهرستان فریدونشهر در مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ طی دو روز گذشته در پنج گروه آزمایشی با هم به رقابت پرداختند. این رقم ۱۱۰ نفر کمتر از تعداد شرکت کنندگان در کنکور سال گذشته بود.

بیشترین تعداد داوطلبان این شهرستان در بین گروه‌های آزمایشی متعلق به گروه آزمایشی علوم انسانی با ۲۵۲ داوطلب بود و پس از آن علوم تجربی با ۱۶۲ داوطلب، علوم ریاضی و فنی با ۲۶ داوطلب، زبان‌های خارجه با ۳۹ داوطلب و هنر با ۲۰ داوطلب قرار داشتند. زنان ۵۵ درصد کل داوطلبان فریدونشهری این آزمون سراسری و مردان ۴۵ درصد دیگر آن را تشکیل می‌دهند.

کنکور سراسری در سال جاری با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییرات مهمی نسبت به سال‌های گذشته داشت. کنکور سراسری ۱۴۰۲ در دو نوبت دی و تیر برگزار می شود که نتایج اولیه ازمون دی ماه در اوایل اسفند ۱۴۰۱ منتشر می‌شود. نوبت دوم کنکور سراسری در ۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود.

داوطلبان کنکور دی ماه باید پس از دریافت نتایج اولیه در اسفند ماه، انتخاب رشته خود را در مرداد ماه سال دیگر همزمان با داوطلبان کنکور تیر انجام دهند. در نتیجه شاهد این خواهیم بود که کنکور سراسری دو بار در سال برگزار شده و نتایج اولیه نیز دو بار اعلام می‌گردد اما فرایند انتخاب رشته و نتایج نهایی داوطلبان هر دو نوبت همزمان بر اساس بهترین نتیجه کسب شده داوطلب از بین هر یک از دو مرحله کنکور خواهد بود.

یکی از مواردی که داوطلبان کنکور می بایست به آن توجه نمایند میزان تاثیر معدل در کنکور است که به امتحانات نهایی اختصاص دارد. مطابق آخرین تغییرات، سوابق تحصیلی داوطلبان در هر دو نوبت کنکور ۱۴۰۲، ۴۰ درصد تاثیر مستقیم و قطعی خواهد داشت.

تغییر مهم دیگر کنکور در سال جدید حذف دروس عمومی از کنکور سراسری است. درس‌های دین و زندگی، زبان عربی، زبان انگلیسی و زبان و ادبیات فارسی که تحت عنوان دروس عمومی محسوب می‌شوند، در کلیه گروه‌های آزمایشی در کنکور حذف شده‌اند. این دروس با این که از آزمون حذف شده‌اند اما تاثیر خود را در سوابق تحصیلی داوطلبان دارند.

انتهای پیام/

Go to TOP