چاپ خبــر

فریدونشهر در وضعیت خاص/ به فریدونشهر سفر نکنید

بارش برف سنگین، موجب ایجاد محدودیت‌های شدید رفت‌وآمد در شهرستان فریدونشهر حتی با زنجیر چرخ شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، بارش برف سنگین در شهرستان فریدونشهر به همراه وزش کولاک شرایط خاصی را در این شهرستان به وجود آورده است. بارش‌ها از دو روز پیش آغاز و پیش‌بینی شده است تا روز پنجشنبه ادامه پیدا کند.

میزان بارش برف در شهر فریدونشهر از آغاز فعالیت این سامانه تاکنون به حدود 90 سانتیمتر رسیده است که البته با ذوب شدن برف‌ها به دلیل آغاز فرایند گرم شدن زمین بعد از ۱۵ بهمن هر سال، مقداری از این برف ذوب شده و ارتفاع برف باقیمانده حدود ۵۰ سانتیمتر است. ارتفاع برف روی برخی قطعات محورهای مواصلاتی منطقه پشتکوه مانند گردنه کلوسه بیش از شش متر است.

راه ارتباطی اکثر روستاهای شهرستان مسدود شده است و امکانات موجود برای برفروبی معابر درون شهرها و روستاها و همچنین محورهای مواصلاتی کافی نیست لذا این فرایند با صرف زمان در حال انجام است.

دستگاه‌های خدمات‌رسان تمام همت خود را به کار بسته‌اند تا با تلاش شبانه‌روزی محدودیت‌هایی که بارش سنگین برف در این شهرستان به وجود آورده‌اند را برطرف کنند اما کولاک موجب شده اکثر راه‌های شهرستان بسته بمانند چون بلافاصله بعد از برفروبی جاده پر از برف می‌شود و این بدین معنی است که حتی حرکت خودروها با زنجیر چرخ در این جاده‌ها میسر نیست.

فرمانداری فریدونشهر از مردم خواسته از هر گونه سفر غیرضروری درون‌شهری یا برون‌شهری در این شهرستان خودداری کنند. دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری‌ها اعلام کرده‌اند مهمترین همکاری در جهت فعالیت برفروبی، کند نکردن سرعت فعالیت ماشین‌آلات برفروبی مثلاً با پارک خودرو در خیابان است؛ هر چه معابر خلوت‌تر باشند بررسی سریعتر و بهتر انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی فرمانداری فریدونشهر با اعلام تعطیلی پیست اسکی فریدونشهر طی هفته جاری، از مسافران و گردشگران خواست تا بهبود اوضاع، به این شهرستان سفر نکنند.

انتهای پیام/

Go to TOP