چاپ خبــر

مراقب حمله گرگ‌های گرسنه باشید

در این فصل سال و با بارش برف، حیوانات گرسنه برای تهیه غذا به مناطق مسکونی نزدیک می‌شوند و عدم مراقبت بر این موضوع به گواه تجربه می‌تواند خطرآفرین باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، این روزها تصاویری توسط مردم شهرستان فریدونشهر در فضای مجازی منتشر و به دنبال آن اظهار شده در مناطق مسکونی چندین قلاده گرگ مشاهده شده است. این خطر به گواه تجربه قرن‌ها زندگی در فریدونشهر وجود داشته و باید مدنظر قرار گیرد.

بسیاری از فریدونشهری‌ها عبارت «سال گرگ» یا გელის წელი را شنیده‌اند. در آن سال مانند آن چه در ماه اخیر در فریدونشهر رخ داد، در این شهرستان برف زیادی بارید. در این وضعیت غذا برای وحوش در طبیعت کمیاب و حیوانات به شهر نزدیک شده و به چند کودک حمله کردند. به همین سبب مردم فریدونشهر آن سال را «گِلیس دزِلی» نامیدند.

این موضوع وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانیم چندین مورد از حیوانات مبتلا به هاری از تیره سگ‌سانان همچون شغال، گرگ و سگ در سال گذشته در طبیعت این شهرستان مشاهده شده‌اند که نشان دهنده این است که در محیط زیست این شهرستان ویروس هاری در حال انتقال است.

رئیس اداره محیط زیست فریدونشهر با تأیید این مطلب که با بارش برف، وحوش به مناطق مسکونی نزدیک می‌شوند از شهروندان خواست هرگاه با حیوان درنده‌ای روبرو شدند که به سمت انسان حمله‌ور می‌شود بلافاصله از طریق شماره تلفن 09132713042 با ایشان تماس حاصل کنند.

محمد میکلانی همچنین عنوان کرد: مردم هرگاه در نقاط مسکونی این شهرستان شاهد حضور حیوانات بیابانی و کوهستانی بودند می‌توانند موضوع را از طریق شماره تلفن 09132713042 به محیط بانان اطلاع دهند تا نسبت به بازگرداندن آن‌ها به طبیعت یا اقدامات مقتضی دیگر اقدام کنند.

وی از شهروندان خواست حتی‌الإمکان باقیمانده غذای خود را در معابر نریخته و زباله‌های این چنینی خود را نیز در زمانی به سطل‌های زباله شهرداری بیاندازند که در همان روز توسط شهرداری تخلیه و جمع‌آوری شوند و این غذاها سبب تغذیه وجودش و جذب ایشان به سمت شهر نشود.

این موضوع هر چند در شهرستان فریدونشهر رخ داده است اما مردم هر شهرستان برف‌گیر دیگر در این فصل و به ویژه در زمان بارش سنگین برف باید مراقب این مسأله باشند.

چندی قبل هم مشابه این هشدار برای رانندگان بین شهری صادر شد و اعلام شد رانندگان خودروها در فصل زمستان اگر در جاده‌های بین شهری نیاز به توقف مثلاً برای بستن زنجیر چرخ پیدا کردند حتماً مراقب حمله حیوانات وحشی گرسنه بیابان باشند.

انتهای پیام/

Go to TOP