چاپ خبــر

شیوه های جالب لاغری

نیازمندی‌های اصلی شما برای چنین اقدامی، تنها یک برنامه‌ی غذایی سالم، خانه، و چند تا از دوستانتان است.

به گزارش تیم رصد فضای مجازی پایگاه خبری پونه زار، بخاطر می آورید که چه شب‌هایی را با بهترین رفیقهایتان به صبح رساندید کو دور هم شادی کردید؟شرط می‌بندم سرتاسر خانه مملواز ظروف خالی  پیتزا و قوطی‌های خالی نوشابه می‌شده است! آن وقتها  شما  شاد بنظر می‌رسیدید و اندامتان  هم به خوبی در شلوار لی تان اندازه  می‌شد، اینطور نیست؟

در مجله‌ای خواندم که عضویت در باشگاه و اراده کردن تمرین به تنهایی، برای شروع یک سبک زندگی سالم، همچین هم شرایط ایده آلی نیست! آنچه که مهم است، این است که تفریح را در برنامه‌تان نادیده نگیرید. چرا که خیلی حیاتی است که از همه نظر خوش باشیم.

بنابراین تصمیم گرفتم تا در این مطلب، چند راه باحال و سرگرم کننده را برایتان فهرست کنم تا به کمک آنها بتوانید بهمراه دوستانتان، گروهی وزن کم کنید.

نیازمندی‌های اصلی شما برای چنین اقدامی، تنها یک برنامه‌ی غذایی سالم، خانه، و چند تا از دوستانتان است.

برنامه‌ی کاهش وزن در خانه، کاملا به کار تیمی بر می گردد! بله، دقیقا همان مفهومی مورد نظر من است که در محل کارتان هم از کار تیمی انتظار دارید. با این تفاوت که بجای همکارانتان که هر روز می بینیدشان، حالا با دوستانتان در ارتباطید و آنها را هر هفته به مبارزه می‌طلبید!

یادتان باشد قبل از اینکه به دوستانتان بگویید که کلا جریان از چه قرار است، مطمئن شوید تمریناتی را انتخاب کرده‌اید که می‌توان بدون آسیب رساندن به وسیله‌ای، به راحتی آنها را در خانه انجام داد.
دوست دارید بدانید در ذهن من چه می‌گذرد و چه اقداماتی را می‌توانید انجام دهید؟

۱. یخچالتان را سم زدایی کنید! از شر تمام غذاهای چاق کننده، کنسرو، چرب و یا شیرین خلاص شوید، و آنها را با جو، غلات کامل و میوه‌های طبیعی جایگزین کنید.

۲. وقتی با دوستانتان در حال کار بر روی تقویم فعالیت‌های ورزشی و برنامه‌ریزی خورد و خوراکتان در ماه پیش رو هستید، از خودتان عکس‌هایی با فیگورهای خنده دار بگیرید.

۳. یک منوی غذایی شامل خوراکی‌های کم کالری درست کنید و آنرا با تصاویر جالب دوستانتان تزئین کنید.

۴. کاغذهای چسبان و رنگی که رویشان جمله‌های دستوری و صمیمانه‌ای در مورد کاهش وزن یا تناسب اندام توسط دوستانتان نوشته شده است را روی جاهای کلیدی مثل درب آشپزخانه یا یخچال بچسبانید.

۵. وقتی روبروی تلویزیون در حال دیدن موزیک ویدئو یا کمدی مورد علاقه‌تان هستید، تمرین کنید.

۶. ویدئوهای تمرینی را دانلود کنید و از آنها الگو بگیرید. بعضی از آنها واقعا باحال و موثرند، مخصوصا وقتی بهمراه دوستانتان گروهی ورزش کنید.
بسیار خب، دیگر چه ابتکارهایی می‌توان به خرج داد؟

رشد فراگیر بازی های ویدئویی واقعا حیرت انگیز است. شاید تمرینات Wii Fit در دنیا بهترین باشد. این بازی تناسب اندامی، که توسط نینتندو ساخته شده است، دارای پلتفرمی بنام «بالانس برد» است که حرکات شما را خوانده و در نمایشگر تلویزیون نشان می‌دهد.

می‌توانید با دوستانتان یوگا، ایروبیک، کونگ‌فو و اسکیت‌برد تمرین کنید، بازی‌های تعادلی انجام دهید، و یا حتی با یکدیگر برف بازی کنید! حتی می‌توانید با یک ویژگی هوشمند بنام My Wii Fit تمرین خاص خودتان را بسازید.

آیا در خانه‌تان باغچه یا حیات خلوت دارید؟ نظرتان درباره‌ی اینکه با دوستانتان کمی به گل و گیاه‌ها برسید و آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را گوش بدهید چیست؟ متخصصان ادعا دارند که باغبانی می‌تواند کلی کالری بسوزاند!

حتی می توانید نزدیکی خانه‌تان محلی آماده کنید تا بتوانید با دوستان یا همسایه‌هایتان والیبال یا بدمینتون بازی کنید.

شرط می‌بندم نمی‌توانید همه‌ی مزایای سلامتی داشتن دوست را بشمارید. کاهش وزن، یکی از آن مزایاست. پس همین حالا فکرتان را به کار بیندازید و کارهایی را با دوستانتان برنامه ریزی کنید، تا هم به خودتان و هم دوستانتان، کلی برای کاهش وزن انگیزه بدهید.

Go to TOP