چاپ خبــر
شهید عباسعلی رحیمی:

شهید شدن در راه دین و قرآن و اسلام کار شیردلان روزگار است

وی در سال ۱۳۵۸ به خدمت مردم محروم فریدونشهر همت گمارد و با کمک در ساخت مدرسه و حمام و لوله‌کشی آب روستاها و همچنین فعالیت در امور تعلیم و تربیت خدمات شایانی از خود بر جای گذاشت.

شهید عباسعلی رحیمی در سال ۱۳۳۲ در خانواده‌ای مذهبی و از قشر کارگر در فریدونشهر چشم به جهان گشود. از دوران کودکی با آلام و سختی روزگار آشنا شد و همراه با تحصیل برای تأمین معاش خانواده به یاری پدرش همت گمارد. دوران تحصیلاتش را تا اخذ دیپلم طی کرد و همواره در مجالس مذهبی شرکت می‌نمود. زمینه‌ی فکری آماده و مستعد او سبب ‌شد تا با آغاز انقلاب اسلامی ایران در موج طوفنده و خروشان امّت اسلامی وارد شده، تحت لوای رهبریِ الهیِ حضرت امام خمینی-رحمه الله علیه- علیه رژیم منحط پهلوی قیام کند.

شهید رحیمی جوانی مخلص، با ایمان، عاشقِ پاکباخته و فداکار بود. شور و شوق بی حدش در به انجام رساندن آنچه بر عهده‌اش محول می‌شد خود حاکی از شناختی بود که او نسبت به الله پیدا کرده بود و بیانگر طغیانی بود که در روح برافروخته‌اش جاری شده بود. وی در امر اطاعت از رسول الله و اولیاء دین اعتقادی راسخ داشت. قلب مهربان و رفتار و گفتار مهرآمیزش جای او را همچون معلمی دلسوز در میان برادر، خواهر، دوستان و همشهریانش باز کرده و شاید همین مسأله سبب پیوند عمیق در روابط خانوادگی و اجتماعی او شده بود.

وی در سال ۱۳۵۸ به خدمت مردم محروم فریدونشهر همت گمارد و با کمک در ساخت مدرسه و حمام و لوله‌کشی آب روستاها و همچنین فعالیت در امور تعلیم و تربیت خدمات شایانی از خود بر جای گذاشت. شهید رحیمی در آگاه ساختن مردم روستا از اوضاع انقلاب و مسائل روز بسیار سخت کوش بود. او در سازمان بسیج مستضعفان در بخش تربیت بدنی، جهادگرانه علاوه بر خدمات ماندگاری نظیر تأسیس سالن ورزشی و کتابخانه و تعلیم فنون ورزشی، جوانان را از لحاظ عقیدتی نیز آموزش می‌داد.

این شهید در اسفندماه سال ۱۳۶۰ به استخدام آموزش و پرورش شهرستان فریدونشهر درآمد که صور آغاز جنگ تحمیلی نواخته شد و با فراگرفتن آموزش‌های نظامی در ۴ اردیبهشت ۱۳۶۱ به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۶۱ با اصابت ترکش خمپاره در خرمشهر شهد شیرین شهادت را نوشید و به آرزوی دیرینه‌اش نایل آمد.

 

وصیت نامه

«الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی سَبیلِ اللّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَهً عِنْدَ اللّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ.» (توبه، ۲۰)

سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین درود به روان پاک شهدای اسلام از صدر تا کنون و سلام بر ملت شهید پرور ایران …

ای مومنان، رهبر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی را دعا کنید که همیشه شاد و سلامت باشند تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی-عج الله تعالی فرجه الشریف- متصل نمایند. إن شاءالله

… پدر عزیزم دلم می خواهد اصلا ناراحتی به خود راه ندهید و همچون کوه استوار بمانید، از امام حسین درس عبرت بگیرید که حتی طفل شیر خوار خود را فدای اسلام کرد.

مادر جان، ببخشید که نتوانستم برایتان پسری شایسته باشم و خود را شایسته فرزندیتان نمی دانم… مرا حلال کنید.

برادر جان، تو جای خالی مرا باید پر کنی، از خدا، قرآن و خمینی غافل نشوید …

خواهر عزیز، شما وظیفه سنگینی بدوش دارید. زینب هم زن بود ولی این شیر زن دشمن زمان را به زانو درآورد و به جهانیان فهماند که حق همیشه پیروز است و باطل همیشه نابود … ای خواهرم صبور باشید و بدانید شهید شدن در راه دین و قرآن و اسلام کار شیردلان روزگار است.

ای امت بپا خواسته، بپا خیزید و امام را یاور باشید. اگر تا حال به این فکر نیفتادید دیر نشده، حر ریاحی هم لحظه آخر به فکر افتاد و به یاری امام حسین (علیه السلام) شتافت و اولین شهید بود.

ای ملت ها و دولت های اسلامی، دست در دست هم دهید و دشمان اسلام را یکی پس از دیگری به زانو درآورید. سایه ابر قدرتی بالای سر شماست، پس متحد شوید و این ابر قدرت ها را با مشت های گره کرده از بین ببرید…

  1. اسماعیل خودسیانی گفت:

    درود خداوند بر شهیدان انقلاب اسلامی شهدای بزرگوار جنگ تحمیلی شهدای غواص لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام بلا اخص عزیزان غواص فریدونشهر دوستان خوبم شهدای عملیات کربلای ۴ یاد شان گرامی باد افسوس از اینکه ما بازماندیم ازناخالصی هایی که مارا ازفیض شهادت محروم ماندیم خدا کند شهدا دست مارا هم بگیرند ونجاتمان دهند.

Go to TOP