چاپ خبــر
امام جمعه موقت فریدونشهر:

امثال شهید حججی‌ها در مساجد پرورش یافته‌اند نه در پای کنسرت‌ها

حجت الاسلام عالمی با اشاره به نقش تربیتی وقایع عاشورا، مخاطب سخنان اباعبدالله(ع) را همه نسل بشر خواند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام احمدرضا عالمی در خطبه های نماز جمعه فریدونشهر شهدای مدافع حرم را انسان های بصیری خطاب کرد که با وجود بمباران تبلیغاتی دشمن راه را به درستی تشخیص داده و در مقابل کسانی ایستادند که جان و مال و ناموس شیعه را حلال دانسته و اقدام به تخریب بسیاری از بقاع متبرکه کرده، مرقد مطهر حضرت زینب(س) و حضرت سکینه(س) را مورد اصابت خمپاره قرار داده بودند و به سمت تخریب حرم مطهر امام حسین(ع) در کربلا پیش می رفتند.

امام جمعه موقت فریدونشهر شهید مدافع حرم، پاسدار محسن حججی، را خورشیدی از بین شهدای مدافع حرم خواند که به واسطه جهاد اکبر و جهاد اصغر خویش توسط باریتعالی به عزت رسید و عنوان کرد: این درجه معنوی در مساجد و تکیه ها به دست آمده است، نه پای کنسرت های موسیقی.

وی درباره حضور نظامی ایران در جنگ عراق و سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران در برابر داعش می توانست عملکرد منفعل نظامی نشان دهد و به جای آموزش نظامی، کمک تسلیحاتی، اعزام مستشاران نظامی و بسیج مردمی عراق، صبر کند تا کشورهای دیگر همچون آمریکا و انگلیس و جوامع جهانی این جنگ را خاتمه دهند اما آیا چنین چیزی امکان پذیر بود؟

حجت الاسلام عالمی با اشاره به این که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، پیش از این درسخنانی تأسیس داعش را به آمریکا و هم پیمانانش نسبت داده است، با مطرح کردن این سوالات که چه کسانی داعش را تأمین مالی می کنند، به او اسلحه می فروشند و بیمارانش را درمان می کنند؟ ادامه داد: ما در طول دفاع مقدس هم دیدیم که هیچ گاه مجامع بین المللی از حقوق حقه ایران دفاع نکردند.

امام جمعه موقت فریدونشهر افزود: داعش یک گروه شورشی است که نشان داده به هیچ یک از حقوق و قوانین بین المللی پایبند نیست و با این توضیحات نمی توان انتظار داشت مجامع بین المللی بتوانند کاری برای کنترل این سگ افساربریده کنند لذا جمهوری اسلامی ایران با بصیرت و روحیه مقاومت وارد شد و موفق شد آن را مهار کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام حزن و اندوه اهل بیت(ع) در عزای حضرت سیدالشهدا(ع)، این سخن ایشان را یادآور شد که فرمودند: «من برای شما الگو و اسوه هستم».

حجت الاسلام عالمی برای تبیین جایگاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) این سخن پیامبر(ص) را در مورد ایشان بیان کرد که فرمودند: «قسم به آن خدایی که مرا به حق پیامبر گردانید مقام حسین بن علی(ع) در آسمان بزرگتر است از مقام وی در روی زمین است و در طرف راست عرش الهی در مورد امام حسین(ع) این عبارت نقش بسته شده است که حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و امامی است استوار، مایه عزت و افتخار، دریایی از علم و گنجینه ای گران بها.»

امام جمعه موقت فریدونشهر با اشاره به نقش هدایت گری عملی و قولی ائمه معصومین(ع)، سفر اباعبدالله الحسین(ع) از مکه تا کربلا شامل سخنان و نامه های حضرت را درس هایی خطاب به همه نسل بشر دانست.

وی ضمن تأکید بر لزوم برگزاری مراسم و دستجات عزاداری با بیان این که نباید عاشورا را صرفا به عزاداری و گریه محدود کنیم گفت: حادثه کربلا فقط اینها نیست بلکه دیدن فضایل انسانی و بازگشت به سنت پیامبر اکرم(ص) و بازگشت به حاکمیت آیات قرآن در جامعه اسلامی از اولویت بالاتری نسبت به این مسائل برخوردار است.

حجت الاسلام عالمی تصریح کرد: آن چه از وقایع کربلا به جا مانده و ما آموخته ایم، اولویت های درجه اول امام حسین(ع) قرآن خواندن و اقامه نماز بوده است.

انتهای پیام/

Go to TOP