چاپ خبــر
بسیج در خدمت رفع مشکلات جامعه؛

«مسجد طراز انقلاب اسلامی» موضوع مجمع عمومی بسیج اقشار فریدونشهر

مجمع عمومی بسیج اقشار فریدونشهر در جلسه امروز طرح «مسجد محوری» با هدف «تبدیل کردن مساجد شهرستان به مساجد طراز انقلاب اسلامی» را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، بسیج اقشار فریدونشهر مجمع عمومی شش ماهه اول امسال خود را امروز با پیشنهادی از سمت کارگروه فرهنگی برگزار کرد که موضوع تبدیل کردن مساجد به مساجد طراز انقلاب اسلامی با عنوان «مسجد محوری» موضوع این پیشنهاد بود.

حجت الاسلام ابراهیم امامی به عنوان دبیر این کارگروه ضمن ارائه راهکارهای تحقق این موضوع جهت تصویب در مجمع و اجرایی شدن، از لزوم محور قرار گرفتن مساجد سخن گفت و بر نقش امام جماعت، هیئت امنا، پایگاه های مقاومت و کانون های فرهنگی مساجد و ارتباط مستمر و نزدیک این چهار عنصر برای نیل به این هدف تأکید کرد.

بعد از دفاع دبیر کارگروه فرهنگی مجمع عمومی بسیج اقشار فریدونشهر از طرح ارائه شده این کارگروه، موافقان و مخالفان این طرح به بیان صحبت های خود پرداختند و سرانجام با رأی گیری از حضار، راهکارهای ارائه شده بعد از افزودن پیشنهادات و اعمال اصلاحات لازم، جهت اجرا تصویب شد.

مجمع امروز با هدف تبدیل کردن مساجد سطح شهرستان به مساجد طراز انقلاب اسلامی تصویب کرد قرارگاه مسجد محوری با حضور امام جمعه، رئیس حوزه علمیه، اداره تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره اوقاف و ائمه جماعات مساجد تشکیل شده و جلسات ماهانه برای پیگیری اجرای طرح مسجد محوری را برگزار کنند.

همچنین مقرر شد ضمن تجدیدنظر در هیئت امنای مساجد، جوانان خوش ذوق و سلیقه و فرماندهان پایگاه های مساجد به عنوان عضو اصلی هیئت امنای مساجد انتخاب شوند.

مجمع عمومی بسیج اقشار از کارگروه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشت و غیره تشکیل شده است که در آن ها اقشار مختلف جامعه اعم از دانشجویان، فرهنگیان، روحانیون، اصناف و غیره حضور دارند. هر یک از این کارگروه ها با رصد موضوعات مربوطه در سطح جامعه و شناسایی نیازها بنا بر اولویت به بررسی آن ها پرداخته و راهکارهای ممکن را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

در پایان هر شش ماه این راهکارها بررسی و چکش کاری شده و برای تصویب و اجرایی شدن در مجمع عمومی بسیج اقشار مطرح می شود. در هر مجمع عمومی که هر شش ماه با حضور اقشار مختلف بسیج، مسئولان و نخبگان شهرستان برگزار می شود دو موضوع از دو کارگروه پیشنهاد شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام/

Go to TOP