چاپ خبــر

حضور مردم در دستجات عزاداری، اثبات کننده علاقه ایشان به اهل بیت(ع) است

حجت الاسلام عالمی عزاداری باشکوه و با کمترین میزان بدعت در فریدونشهر را نشان دهنده عشق و علاقه مردم فریدونشهر به اهل بیت(ع) بیان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام احمدرضا عالمی در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با اشاره به برگزاری باشکوه دستجات و مراسم عزاداری در این شهرستان با آغاز ماه محرم، آن را نشان دهنده عشق و علاقه مردم فریدونشهر به اهل بیت(ع) و مایه افتخار دانست.

امام جمعه موقت فریدونشهر از برگزاری بدون حاشیه و با کمترین بدعت مراسم عزاداری در سطح شهرستان سخن گفت و به مردم توصیه کرد با پایان دهه عزاداری ایاعبدالله الحسین(ع)، راه سیدالشهدا(ع) را رها نکرده و همواره خود را در مسیر ایشان قرار دهند.

وی به مناسبت روز روستا و عشایر از مسئولان به ویژه مسئولان استانی خواست امکانات مورد نیاز مردم در روستاها و مناطق محروم را فراهم کنند تا ضمن رعایت عدالت، از مهاجرت روستائیان به سمت کلان شهرها و به وجود آمدن مشکلات پیرامون آن پیشگیری کرده و چالش های پیش روی کلان شهرها را به وجود نیاورند.

حجت الاسلام عالمی از محدود کردن خدمات به روستاها در حد سخن توسط برخی مسئولان انتقاد کرد و از مسئولان خواست با لفاظی از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند.

امام جمعه موقت فریدونشهر با گرامی داشت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، آرامش جامعه را مدیون تلاش های شبانه روزی پلیس دانست و از خدمات ناجا قدردانی کرد و خواستار تلاش بیشتر پلیس برای بهبود فضای اخلاقی جامعه و رساندن آن به جامعه طراز انقلاب اسلامی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن برگزاری همه پرسی در کردستان عراق، آن را آغاز فتنه ای دانست که در صورت خنثی نشدن به مصداق نقشه های هدف منتشر شده، دامن گیر بخش وسیعی از آسیای غربی خواهد شد.

حجت الاسلام عالمی در خطبه اول نماز جمعه نیز از نقش خانواده در استحکام جامعه سخن به زبان آورد و اظهار کرد: دشمن قداست زدایی از کانون خانوده با هدف متزلزل کردن جامعه و در نتیجه مغلوب کردن کشور را در دستور کار قرار داده است که البته می توان گفت تا حدی نیز به خواسته های خود رسیده است.

امام جمعه موقت فریدونشهر حفظ نظام خانواده با وجود نقشه های دشمن را مستلزم کسب معارف دین در رابطه با خانواده و اجرای آن دانست و با بیان این که کوتاهی در کسب معارف دین، آفت مسلمانی است، عمل به دستورات اسلام در مورد خانواده را موجب حفظ خانواده و جامعه عنوان کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP