چاپ خبــر
امام جمعه داران در یادواره شهدای نهضت آباد؛

آب منطقه‌ای اصفهان ظلم در حق مردم فریدونشهر را پایان دهد

امام جمعه فریدن در یادواره شهدای نهضت آباد فریدونشهر با انتقاد نسبت به بی عدالتی های ۱۳ ساله شرکت آب منطقه ای در حق مردم شهرستان های غرب استان، از مسئولان خواست با دادن حق آبه این مردم، استان را با تنش روبرو نکنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، یادواره ۱۸ شهید روستای نهضت آباد از توابع شهرستان فریدونشهر ظهر امروز برگزار شد. در این مراسم بی عدالتی شرکت آب منطقه ای در حق کشاورزان فریدونشهری و کشاورزان این روستا مهمترین موضوع سخنرانی ها قرار گرفت.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی که خود متولد این روستا است با اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای بالای روستای نهضت آباد، ظلم و بی عدالتی در حق مردم این روستا را موجب مهاجرت مردم از آن و حاشیه نشینی در شهر اصفهان دانست.

امام جمعه داران با بیان این که یادواره شهدا باید اثرگذار در جهت خط شهدا و اجرای عدالت باشد گفت: این که در روستایی تونل بزنند و آب آن را ببرند و نه آب را به مردمش بدهند و نه حق آبه ظلم و بی عدالتی در حق این مردم است و شایسته نیست مسئولان استانداری و آب منطقه ای نیست که در محدوده مسئولیتشان مردم ندای یاللمسلمین داشته باشند ظلم بر آن ها را ببیند و کاری نکنند.

وی خروج سالانه ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب از شهرستان فریدونشهر بدون بهره مند شدن از آن را از بی عرضگی مسئولان منطقه دانست و از دست دادن بخش عظیمی از حوزه آبریز اصفهان همچون روستای سرآقاسید در سالیان گذشته را از بی حالی این مسئولان و خاطرنشان کرد: هم اکنون هشت هزار کارخانه در اطراف اصفهان همچون فولاد مبارکه آب های سرازیر شده به سمت این شهر را می بلعند و برای این کلان شهر مشکل آفرین شده اند اما این جا تنها منبع درآمد مردم یعنی کشاورزی باید از بین برود و دریغ از احداث یک کارخانه در این جا.

حجت الاسلام سیاوشی با یادآوری اتحاد مردم فریدن در برابر حق خوری و ظلم استانداری و شرکت آب منطقه ای و استیفای حق خود با کمک نماینده مجلس، به مسئولان هشدار داد در صورتی که بعد از ۱۳ سال سردواندن مردم، حق آبه کشاورزی مردم فریدونشهر و روستای نهضت آباد را ندهند این مردم خود به صحنه خواهند آمد و حقشان را که می شود با شیرینی به ایشان داد، با تلخی از خواهند ستاند.

 

امام جمعه داران خروجی یادواره های شهدا را برافراشتن پرچم دینداری، ولایتمداری و عدالت برشمرد و تصریح کرد: اگر یک لحظه در این مسیر کوتاهی کنیم، خیانت کرده ایم.

نماینده چهار دوره مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی سخنران دیگر این مراسم بود که سخنان خود را با یادآوری مبارزات انقلابی خود در کنار مردم فریدونشهر تا به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران آغاز کرد.

حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به این که انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم و شهدا بیش از نیم قرن است از ابتدای مبارزات، دنیایی را به خودمشغول کرده است از تلاش ها برای براندازی آن سخن گفت.

وی با بیان این که تأسیس گروهک منافقین با ۱۷ هزار ترور در کشور، جنگ تحمیلی، ۴۰ سال تحریم اقتصادی، فتنه سال ۱۳۷۸ و فتنه سال ۱۳۸۸ بخشی از تلاش های ناموفق دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی بود، گفت: اکنون این شجره طیبه با خون شهدا آبیاری شد و دارای تنه تنومندی شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: آخرین تلاش دشمن یعنی فتنه ۸۸ سه هدف اصلی دور کردن مردم از اندیشه های اسلام ناب امام و رهبری، انداختن ستون خیمه اسلام یعنی شخص رهبر معظم انقلاب و براندازی نظام را دنبال می کرد که به نتیجه نرسید اما اکنون دشمن وارد فاز جدیدی شده و فتنه نرم را که به مراتب خطرناکتر از فتنه سخت ۷۸ و ۸۸ است را رقم زده و سه رویکرد را با هدف ریشه کنی انقلاب و اسلام دنبال می کند: ناکارآمد جلوه دادن نطام، القای مفسد بودن نظام و تفرقه.

حجت الاسلام سالک با بیان این که شهدا جان بر کفانی بودند که ثابت کردند در دفاع از اسلام و حیات عزتمندانه از تیزی شمشیر هم نمی ترسند، رسالت کسانی که پیرو شهدا هستند را ایستادن در مقابل این فتنه دشمن عنوان کرد.

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی حل مشکل آب چهار شهرستان منطقه فریدن را شرط رأی دادن نمایندگان استان اصفهان به وزیر جدید نیرو بیان کرد و اظهار کرد: به جز شهر فریدونشهر که آب شرب آن از منابع پایدار تأمین می شود در همه شهرهای دیگر حوزه انتخابیه مشکل تأمین آب شرب از منابع پایدار را داریم و علاوه بر آن این مشکل برای ۷۰ روستای این شهرستان ها وجود دارد که موفق شدیم با رایزنی های متعدد و با پشتیبانی دیگر نمایندگان استان تخصیص آب از منابع پایدار برای این شهرها و روستاها را به تصویب برسانیم.

اکبر ترکی در مورد حق آبه کشاورزان خسارت دیده از تونل چشمه لنگان هم از پیگیری های انجام شده نزد وزیر نیرو سخن گفت و در مورد آب کشاورزی روستای نهضت آباد گفت: در صورتی که دولت نتوانست با انتقال آب از سد سرداب رضایت کشاورزان نهضت آباد را جلب کند قطعا پیگیر احداث سد وعده داده شده در این روستا خواهیم بود.

حجت الاسلام اباصلت غفاری، امام جمعه فریدونشهر، هم در بخش دیگری از این یادواره با انتقاد از سیاست های استان در رابطه با مسئله آب، نسبت به بدعهدی معاونت عمرانی استانداری و شرکت آب منطقه ای در آبرسانی به مزارع خسارت دیده اعتراض کرد.

مداحی به مناسبت سالروز رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و تقدیر از خانواده های شهدا از دیگر برنامه های این یادواره بود.

 

 

  1. صبح بخير گفت:

    یادوراه شهدای روستا – تیتر خبر خبرگزاری حمله به آب منطقه ای – سیاوشی امام جمعه داران – دفاع از خق آبه روستای نهضت آباد اون هم در حضور سالک نماینده مردم (شرق) اصفهان …..
    حالا اگه دو سال دیگه تو لیست کاندیداهای نمانیدگی مجلس اسم اسماعیل سیاوسی بود کسی تعجبه نکنه ها الان دارم میکم بعد نگید نگفتی

Go to TOP