چاپ خبــر
توسط فرمانده ناحیه مقاومت بسیج صورت گرفت؛

تشریح برنامه‌های هفته «بسیج، مردم سالاری دینی» در فریدونشهر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر با بیان این که ۶۵ برنامه برای هفته بسیج با عنوان هفته «بسیج، مردم سالاری دینی» در این شهرستان تدارک دیده شده است، به تشریح این برنامه ها پرداخت که برگزاری اختتامیه اردوهای جهادی، برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی و تجمع بزرگ بسیجیان بخشی از این برنامه ها است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سرهنگ دوم پاسدار سیدعباس میرکریمی عصر دیروز در نشستی خبری به تشریح برنامه های هفته بسیج در فریدونشهر پرداخت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدونشهر با تبریک پیروزی جبهه مقاومت بر علیه داعش در سوریه و عراق، هفته بسیج را یادآور مجاهدت هایی دانست که در دفاع مقدس زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کرد. وی سازمان بسیج مستضعفین را حاصل درایت و دوراندیشی امام راحل(ره) بیان کرد که به دنبال ایجاد تشکلی از جنس مردم بود.

سرهنگ میرکریمی با اظهار این که نیروی بسیج در طول دفاع مقدس با کمترین ساز و برگ جنگی، جانانه در مقابل تجاوز دشمن دفاع کرد، راز و نیاز بسیجیان در خلوت شب های جبهه را برگرفته از اخلاص ایشان دانست و تصریح کرد: امام خمینی(ره) این خلوص نیت را شنیده بودند که فرمودند: «من همواره به خلوص نیت شما بسیجیان غبطه می خورم.»

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر نامگذاری ایام هفته بسیج یعنی ۲۸ آبان الی پنج آذر را این چنین برشمرد: «بسیج، اقتصاد مقاومتی و سازندگی»، «بسیج، محرومیت زدایی و خدمت رسانی»، «بسیج، اعتلای فرهنگی و اجتماعی»، «بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم»، «بسیج، مسجدمحوری و ولایت مداری»، «بسیج، دولت مقاومت و استکبارستیزی»، «بسیج، جهاد کبیر و عمل انقلابی».

وی با اشاره به این که ۶۵ برنامه برای هفته بسیج در سطح شهرستان فریدونشهر تدارک دیده شده است، مهمترین این برنامه ها را دیدار با خانواده های معظم شهدا، افتتاح ساختمان سه پایگاه مقاومت بسیج، برگزاری اختتامیه طرح های بسیج سازندگی به منظور تجلیل از ۳۲ گروه جهادی حاضر در منطقه، برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی در شهرستان با حضور مهندسان کشاورزی در تاریخ چهارم آذرماه و بازدید علمی از طرح های اقتصاد مقاومتی به همت بسیج جامعه مهندسین در همین تاریخ عنوان کرد.

سرهنگ میرکریمی همچنین محفل شعر ادبی، عطرافشانی قبور مطهر شهدای شهرستان و شب خاطره با رزمندگان در تاریخ دوم آذرماه، حضور حلقه های صالحین در نماز جمعه با عنوان میقات صالحین در تاریخ سوم آذرماه، نمایشگاه حجاب و عفاف، جشنواره بازی های بومی-محلی، خاطره نویسی و جمع آوری آثار رزمندگان دفاع مقدس، مسابقات کوهپیمایی و تنیس روی میز، مسابقات فرهنگی، تجلیل از پیشکسوتان بسیج خواهران، برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و تجمع بسیجیان با عنوان «شکوه مقاومت» را از دیگر برنامه های مهم این ناحیه در طول هفته بسیج سال ۹۶ بیان کرد.

هفته بسیج هر ساله از ۲۸ آبان تا پنج آذر به مناسبت صدور تشکیل این نهاد مقدس انقلابی توسط امام خمینی(ره) در پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ گرامی داشته می شود.

انتهای پیام/

 

Go to TOP