چاپ خبــر
در پی اتهامات اعراب علیه ایران؛

رسانه اماراتی از تنها راه شکست ایران پرده برداشت

برخی کارشناسان مسائل راهبردی معتقدند که توافق هسته ای دروازه اذعان به ایران به عنوان قدرت منطقه ای به ویژه در منطقه خلیج {فارس} را گشود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از جام نیـوز، بعد از اتهاماتی که از سوی وزیر خارجه سعودی متوجه ایران شد و کشورمان را به دست داشتن در بی ثباتی های منطقه متهم کرد، متحدان ریاض از جمله بحرین اتهام زنی به ایران را جزء اولویت های خود در سیاست خارجی گذاشته اند.

در این راستا رسانه های عربی وابسته به اعراب که ترویج سیاست های دیکته شده سعودی ها به شیخ‌نشینان را در راس برنامه های خود قرار داده اند، هرز چندگاهی راهکارهای مبارزه با ایران و شکست این کشور را بررسی می کنند.

روزنامه «الاتحاد» امارات با ارائه گزارشی به تنها راه شکست ایران اشاره کرد و نوشت: «شکی نیست که توافق ایران با ۱+۵ رویدادی که نه تنها در منطقه بلکه در جهان حائز اهمیت است به گونه ای که همگان تاثیرات آن را در روابط کشورهای منطقه انتظار می کشند.»

الاتحاد در ادامه خاطرنشان کرد: «ناظران محافل سیاسی معتقدند که توافق هسته ای از جهاتی شبیه توافقی است که در سال ۱۸۱۵ با ناپلئون بناپارت برای توقف حملاتش به اروپا امضا شد. توافق هسته ای هم از این جهت اهمیت دارد که باعث شد نفوذ ایران در منطقه بکاهد.»

این روزنامه در ادامه افزود: «جدا از این مسئله که توافق هسته ای چه میزان اهمیت بر اوضاع منطقه دارد باید توجه داشت که این توافق یک رویداد محوری برای تهران است که باعث می شود سیاست های ایران برای اعراب معضلاتی را فراهم کند.»

الاتحاد در ادامه نوشت: «ولی از جهت راهبردی که کشورهای عربی برای مقابله با ایران در پیش گرفته اند باید گفت تنها راه و بهترین راهکار برای شکست ایران این است که اعراب از طریق حمایت گسترده از شبکه های فارسی زبان جهان برای حمله رسانه ای با تکیه بر موضوعات مسائل داخلی این کشور وارد عمل شوند.»

این روزنامه در ادامه اظهار داشت: «برخی کارشناسان مسائل راهبردی معتقدند که توافق هسته ای دروازه اذعان به ایران به عنوان قدرت منطقه ای به ویژه در منطقه خلیج {فارس} را گشود. از همین جاست که باید اعراب برای مقابله با ایران وارد عمل شوند.»

Go to TOP