چاپ خبــر

آب هویچِ همه فن حریف

بدن شما ماشین خیلی قوی است که خودش می تواند کارهای زیادی انجام دهد اما نمی‌تواند ساخت ویتامین ها از جمله ویتامین های موجود در آب هویج را انجام دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از باشگاه خبرنگاران شهر، از آنجا که ميوه ها و سبزي ها از نظر ويتامين هاي آنتي اکسيداني مثل C، E، ترکيبات فنلي و کاروتني قوي هستند، مصرف آن ها مي تواند از بيماري هاي خاصي مثل سرطان و بيماري هاي قلبي عروقي جلوگيري نمايد.

مخلوط آب هويج از جمله آب ميوه هاي ترکيبي است. هويج از نظر بتاکاروتن، اسيد اسکوربيک، توکوفرول غني است و به عنوان مواد غذايي ويتامينه طبقه بندي مي شود. هويج ها منبع خوبي از کربوهيدرات، کلسيم، فسفر، آهن، پتاسيم، منيزيوم، مس، منگنز و سولفور هستند. همچنين، منبع عالي از ويتامين A، B1، B2، C، E، تيامين، اسيد فوليک و ريبوفلاوين است.

یک لیوان آب هویج، حاوی بیش از 250 درصد از ویتامین A، مورد نیاز روزانه ی شما می باشدکه نقش مهمی در التیام دادن عضلات بعد از تمرین، سلامت استخوان و رشد عضلات بعد از تمرین ، سلامت استخوان و رشد عضله ایفا می کند.


ویتامین C، موجود در آب هویج، به تنظیم قند خون کمک کرده و اثراتی مشابه ویتامین A، دارد. یک لیوان آب هویج، 22.3 درصد از ویتامین C، مورد نیاز روزانه مردان و 26.8 درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه خانم ها را تامین می کند.


یک لیوان آب هویج همچنین حاوی 30.5 درصد از ویتامین K مورد نیاز روزانه مردان و 40.7 درصد از ویتامین K ، مورد نیاز روزانه زنان می باشد.همانطور که کارشناسان تغذیه، جین هیجدان و ویکتوریا دریک اشاره می کنند،ویتامین K، برای عملکرد پروتئین هایی که به کلسیم کمک می کنند به استخوان ها متصل شده و آنها را بسازد و ترمیم کند، ضروری می باشد.

* ویتامین ب کمپلکس:
علاوه بر کمک به اجرای یک تمرین سالم از طریق این مزایای تقویت کننده عضله و استخوان، یک فنجان آب هویج، یک منبه عالی از ویتامین B2، B6،B1، می باشد. این ویتامین ها برای تجزیه قند، چربی و پروتئین و در نتیجه افزایش توانایی شما و کاهش وزن ضروری هستند. این ویتامین های گروهB، استرس و افسردگی ( که هر دوی آنها مانع کاهش وزن در سطوح عالی می شوند) را نیز کاهش می دهند. همانطور که لین هیلی می گوید: مدیریت استرس و افسردگی می تواند به کاهش وزن کمک کند، جلوی افزایش مجدد وزن را بگیرد و احتمال چاقی را کاهش دهد.

* مواد معدنی:
یک لیوان آب هویج، حاوی 6.1، درصد از آهن مورد نیز یک خانم در سن باروی می باشد که همان مقدار معادل 13.6 درصد از آهن مورد نیاز مردان و همچنین زنان یائسه است. این عنصر با افزایش ظرفیت ورزش، عملکرد ورزشی ، حمل و نقل اکسیژن و انرژی ، به کاهش وزن کمک می کند. یک لیوان آب هویج حاوی 14.1 درصد از فسفر مورد نیاز روزانه شما می باشد. این عنصر به ساخت، ترمیم و حفظ عضلات کمک می کند، درد پس از تمرین را کاهش داده و مصرف انرژی بدن شما را افزایش می دهد.


علاوه بر داشتن اثرات مشابه به اثرات فسفر، 14.7 درصد از پتاسیم روزانه شما را در یک لیوان آب هویج ، سلامت استخوان را افزایش داده و به کاهش فشار خون کمک می کند مردان می توانند 13.3 درصد از منگنز و 7.8 درصد از منیزیم روزانه شان را از یک لیوان آب هویج دریافت کنند، درحالی که خانم ها به ترتیب، تقریبا 17.1 درصد و 10.3 درصد از این مواد معدنی را از یک لیوان آب هویج دریافت می کنند. علاوه بر اثرات مشابه به اثرات پتاسیم، هردو این مواد معدنی به تنظیم قند خون کمک می کنند و ممکن است کاهش وزن ناشی از دیابت را کاهش دهند.

* درشت مغذی ها:
علی رغم سطوح بالای ویتامین ها و مواد معدنی ، یک لیوان آب هویج تنها، 94 کالری ،4.0 گرم چربی ، 21.9 گرم کربوهیدرات و 9.2، گرم قند دارد. از انجا که کاهش وزن هنگامیرخ می دهد که شما کالری بیشتری نسبت به آنچه دریافت می کنید بسوزانید آب هویج کم کالری و متراکم از نظ مواد مغذی یک راه عالی برای تامین نیازهای تغذیه ای روزانه و دستیابی به اهداف کاهش وزنتان می باشد.یک لیوان آب هویج با 1.9، گرم فیبر به هضم سالکم نیز کمک می کند، سطوح قند خون را تنظیم می کند و به شما کمک می کند برای مدت طلائی تری با تعداد کالری نسبتا کم، احساس سیری کنید.

Go to TOP