چاپ خبــر
رئیس آبفای فریدونشهر خبر داد؛

پکیج تصفیه راه حل نهایی فاضلاب مسکن مهر فریدونشهر

مقدسی از اجرای طرح پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر به عنوان راه حل نهایی دفع فاضلاب این مجموعه مسکونی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در حین ساخت مسکن مهر فریدونشهر بود که زمزمه هایی مبنی بر اینکه فکری برای دفع فاضلاب این مجموعه نشده است، شنیده می شد.

بلوک های A1 و A4 اولین بلوک هایی بودند که آماده و تحویل داده شدند ولی مشکل دفع فاضلاب در آن ها دیده نمی شد چرا که فاضلاب آن ها وارد سپتینگ کوچکی می شد که کنار این واحدها ساخته شده بود.

اما با تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی بعدی بود که مردم دیدند با وجود لوله کشی فاضلاب داخل مجموعه مسکن مهر، مشخص نیست این فاضلاب کجا باید دفع شود که البته شاید پیمانکار و مدیرعاملان این مجموعه مسکونی متأثر از تبلیغاتی که در این رابطه در سطح شهر انجام شده بود فکر می کردند تا پایان ساخت مسکن مهر، بالاخره بعد از ۱۵ سال شبکه فاضلاب فریدونشهر تکمیل شده و می توانند فاضلاب مجموعه را از طریق شبکه فاضلاب شهر دفع کنند و غافل از این بودند که حتی ردیف بودجه ملی به این طرح اختصاص داده نشده است.

برخی از بلوک ها فاضلاب خود را به سمت تنها سپتینگ مجموعه گسیل دادند و برخی نیز در کنار بلوک های خود، چاه فاضلاب حفر کردند. رفته رفته مشکلات نمایان شدند، از ظرفیت نداشتن سپتینگ تا جاری شدن فاضلاب در سطح زمین و پدیدار شدن حشرات موذی و در پی آن شیوع بیماری در مجموعه مسکن مهر.

این اتفاقات واکنش های مردمی را نیز در پی داشت، از تجمع در محوطه گرفته تا پیگیری در فرمانداری و تماس با مسئولان استانی.

در پی اعتراض ساکنان مسکن مهر، با بررسی کارشناسان، پاسخگو نبودن تنها سپتینگ احداث شده مجموعه برای همه ۱۱ بلوک مورد تایید قرار گرفت و با دخالت مسئولان شهرستان، در کمیته برنامه ریزی و بودجه تصویب شد بودجه ای برای اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر برای احداث یک سپتینگ مرکزی بزرگ با رعایت شرایط لازم و فاصله مطلوب از بلوک های مسکونی اختصاص یابد.

با تخصیص نیافتن این بودجه و کش و قوس های مختلف بین ادارات و دستگاه ها سرانجام با پیگیری های فرماندار و رئیس اداره آب و فاضلاب شهری و تأمین بودجه مورد نیاز یک راه حل منطقی برای دفع فاضلاب مسکن مهر پیدا شد و رئیس اداره آبفای شهری فریدونشهر در گفتگو با پونه زار از نهایی شدن اجرای پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر فریدونشهر سخن گفت و اظهار کرد: با مشخص شدن پیمانکار بعد از مناقصه، عملیات اجرای این طرح با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان آغاز خواهد شد.

مسعود مقدسی تصریح کرد: آب تصفیه شده از این پکیج برای آبیاری فضای سبز شهری در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت و دیگر مردم شاهد جاری شدن فاضلاب سررفته از سپتینگ نخواهند بود.

انتهای پیام/

 

 1. مشروط به اینکه دوباره همه کارها را گردن شهرداری رها نکنند.

 2. یادمونه قدیما به زور از مردم پول گرفتند برا فاضلاب شهر فریدونشهر راستی این همه پول چی شد
  کاری که انجام نشده فقط یه چند تا کوچه لوله گذاری شد تمام متاسفیم برا مسولین که نتوانسن کاری انجام بدن وفقط بلدن بگن بودجه نیس

 3. مسکن مهری ها گفت:

  باسلام و عرض قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تقدیر و تشکر از همکاریها و مساعدت های خالصانه سایت شما و همراهی در تخصیص اعتبار حل مشکل فاضلاب مسکن مهر شهرستان فریدونشهر به استحضار می رساند با توجه به گذشت هفت ماه از تخصیص اعتبار متاسفانه هیچگونه اقدامی در جهت برطرف نمودن مشکل اهالی مسکن مهر توسط مسولین ذیربط صورت نگرفته است لذا با توجه به گرم شدن هوا و اجتماع حشرات در محدوده ی مذکور و با توجه با کانال اطلاع رسانی جنابعالی در خصوص نکات پیشگیری و انتقال بیماری کریمه کنگو توسط حشرات و صدها بیماری با توجه به وضعیت نامناسب سپتینگ فاضلاب مسکن مهر خواهشمند است مدام باپی گیری و اعلام نتیجه از طرف مسولین مربوطه مساعدتهای لازم بعمل آید .
  پیشاپیش از همکاری صمیمانه جنابعالی نهایت تقدیر وتشکر بعمل می آید .
  اجرکم عندالله
  از طرف اهالی مسکن مهر شهرستان فریدونشهر

 4. مشکل فاضلاب مسکن مهر یکی از مشکلاتی است که ساکنین در از درد و ناله ی آن در عذابند و شب ها کودکان دلبند و سرمایه های آینده شهرمان با آه و ناله از هجوم حشرات موذی و پشه های آلاینده شب را به صبح می رسانند !!
  بسی مایه تاسف است با وجود نامه نگاری های متعدد وپی گیریهای مدوام که بعد از بروز مشکل در نشت آبهای فاضلاب در پشت سالن ورزشی کوثر بوجود آمد مسولین ومتولیان امر بهداشت و محیط زیست و آب و فاضلاب مسول نظارت بر تعاونی های شهرستان و…… در خواب ناز و غفلت تشریف دارند ؟؟
  آیا پست و مقام این عزیزان آن قدر مهم و حیاتی است که عده ای را با عقاید بدون کارشناسانه ی خود له نمایند ؟؟
  مگر شخص مدیر عامل تعاونی مسکن مهر کارمند ساد ه یک ارگان نیست پس این همه اعمال نفوذ وارایه نظرات * خود و تحمیل آن بر مسولین ومتولیان امر چه معنی دارد ؟؟
  ساکنین مسکن مهر تا کی باید چوب بی تدبیری مسولین تعاونی مسکن مهر و هیات مدیره ی صوری را بدهند ؟؟
  کجایند آنهایی که دم از رعایت حقوق شهروندی می کنند ؟؟

  بیاید کمی از خواب غفلت بیدار شوید و مرهم زخمهای مردم باشید و غفلت و فراموشی را شهر مان دور کنید و چشم های خود را بر حقایق روشن سازید .
  گزارشی که از ۱۷/۷/۹۵ همچنان در انتظار همراهی مسولین می باشیم

 5. ضمن تقدیر وتشکر از جناب آقای جدیدی مسول محترم سایت در انعکاس اخبار مسکن مهر امید است با همراهی و همکاری شما و مسولین شهرستانی مشکل سپتینگ فاضلاب در اسرع وقت بر طرف شود وساکنین مسکن مهر روی خوش و آرامش ببیند متاسفانه بوی ناشی از تعفن و وجود حشرات موذی و آزار نظیر پشه های آلاینده و شیوع سوسک موش و…… نگرانی ها و ناراحتی های بسیاری در طول سکونت ساکنین بلوکهای یادشده را بوجود آورده که امید است با تلاش پی گیر فرماندارمحترم و معاونت محترم فرمانداری برادر عزیز جناب اقای یوسفی مشکل مربوطه رفع شود.

Go to TOP