چاپ خبــر
گستردن سفره کرم؛

طرح بهشت کمیته امداد فریدونشهر+مشخصات خانواده‌های نیازمند

طرح «بهشت» کمیته امداد فریدونشهر با همکاری سایت و کانال تلگرامی پونه زار کلید خورد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، همزمان با لیالی قدر و ایام شهادت حضرت امیرالمؤمنین(ع)، با توجه به محدودیت اعتباری کمیته امداد امام خمینی(ره) فریدونشهر برای رفع نیازهای ضروری خانواده های تحت پوشش، طرح «بهشت» کمیته امداد فریدونشهر با همکاری سایت و کانال تلگرامی پونه زار به اجرا درآمد.

در این طرح محروم ترین خانواده های فریدونشهری تحت پوشش کمیته امداد که نیاز فوری به کمک رسانی دارند با حفظ کرامت و عزت نفس در کانال تلگرام پونه زار به آدرس https://t.me/pounezar معرفی و پل هایی برای کمک رسانی به این نیازمندان معرفی شده است.

خانواده های معرفی شده در این طرح بدین شرح هستند:

خانواده اول:

فرد از کار افتاده که از مشکل شدید ریوی رنج می برد سرپرست ۴ سر عائله است که فرزند دخترش به سرطان مبتلا بوده و تاکنون چندین عمل جراحی را پشت سر گذاشته و در اثر همین بیماری قدرت حرکت خود را از دست داده است.

این خانواده در تامین هزینه های درمانی سرپرست و دختر خانواده و همچنین مشکلات معیشتی از جمله اجاره منزل مسکونی به شدت نیازمند مساعدت نیکوکاران و خیران است.

 

خانواده دوم:

خانواده ای با سرپرست بیمار که دراثر تصادف پای راستش ۲۰ سانتی متر کوتاهتر شده و سرپرست ۶ سر عائله است.

فرزند ۵ ساله این خانواده به علت مشکلات مادر در دوران بارداری، نیم تنه ای فلج داشته و پسر ۱۳ ساله خانواده نیز در حادثه آتش سوزی دچار ۵۰ درصد سوختگی شده که تاکنون ۷ عمل جراحی روی بدن نامبرده انجام و اکنون بستری و تحت مراقبت است.

این خانواده به علت از کار افتادگی سرپرست فاقد درآمد بوده و جهت امرار معاش و درمان فرزند به شدت بدهکار است.

 

خانواده سوم:

هانیه، محمدامین و مهسا فرزندان طلاقی هستند که در نهایت فقر با پدربزرگ خود زندگی می کنند.

محمد امین دارای مشکل بیماری هپاتیت بوده و علاوه بر هزینه های درمانی دچار سوءتغذیه شدید است.

 

خانواده چهارم:

سرپرست خانواده دارای مشکل پوستی است به طوری که در صورت فعالیت زیر نور آفتاب، زخم های شدیدی روی بدنش ایجاد می شود ولی با این حال برای امرار معاش روزها به صحرا می رود و به کشاورزی محدود خود می پردازد.

دختر ۱۳ساله اش عاطفه چندین سال است که از دیابت شدید رنج برده و روزانه انسولین تزریق می کند.

پدر علاوه بر مشکل ذکر شده تحت درمان بیماری اعصاب و روان نیز هست و همه این مشکلات موجب شده تا زیر بار زندگی کمر خم کند اما در عین حال با مناعت طبع بلند خود و با درآمد محدود تلاش می کند که زندگی بی آلایش روستایی خود را اداره کند ولی در این راه با مشکلات زیادی روبرو است.

 

خانواده پنجم:

پدر خانواده هنگام حمل بار تصادف و فوت کرده و ۸ فرزند را با مادرشان تنها گذاشته که فرزند کوچک شیرخواره و فرزند بزرگش ۱۴ ساله هستند.

هنگامی که یتیمی گریه میکند عرش خدا به لرزه درمی آید، بیائید برایشان محبت پدری را هدیه ببریم.

 

خانواده ششم:

چند سالی است نعمت پدر را روی سر ندارند. پدر هنگام عبور از رودخانه غرق شد و جنازه اش را آب با خود برد.

دیگر اثری یا قبری از پدر ندارند تا عقده دل وا کنند, پنج خواهر خردسال که منتظر نوازش دستان پدر هستند. بیایید نوازشگر صورت اشکبارشان باشیم.

 

خانواده هفتم:

پدر خانواده بیماری ام اس دارد و اعصاب و اندام های حرکتی او از کار افتاده و لرزش شدیدی بر اعضای بدنش حاکم است به حدی که قدرت حرکت نداشته و در خانه زمین گیر است.

همسرش با کار در منازل مردم امرار معاش می کند اما دختر کوچکش همچنان از امکانات اولیه معیشتی و تحصیلی محروم و در مضیقه است اما فقط سایه پدر را بالای سر خود حس می کند و پدر شرمنده چشمان زیبای دختر کوچکش است.

 

مردم نیکوکار برای کمک به این خانواده ها به صورت حضوری می توانند ۲۴ ساعته با شماره های

۰۹۱۳۳۷۲۲۰۹۸ انوری
۰۹۱۳۹۷۲۰۶۱۶ مستانی

تماس گرفته و یا به پایگاه های کمیته امداد فریدونشهر واقع در درب حسینیه گلستان شهدا در شب های قدر، محل نماز جمعه و یا راهپیمایی روز قدس مراجعه کنند.

همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۱۱۱۱۷ به نام کمک های امانی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فریدونشهر آماده واریز کمک های نقدی خیران است.

انتهای پیام/

 

  1. بهتر است اسامی اعضایی از خانواده ذکر نشود.

Go to TOP