چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

انتقاد به بی‌توجهی مسئولان به نماز جمعه/ دولت هم به فکر کارهای زیربنایی باشد و هم به فکر رفع مشکلات کنونی جامعه

حجت الاسلام غفاری خواستار توجه بیشتر دولت به مناطق محروم و غفلت نکردن از رفع مشکلات کنونی جامعه با تنها پرداختن به کارهای زیربنایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در گفتگو با پونه زار به مناسبت هفته دولت، با تبریک این ایام از دولت خواست به بهانه پرداختن به کارهای زیربنایی از رفع مشکلات کنونی جامعه غافل نشود.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که دولتمردان نباید طبقه محروم و دور از دسترس جامعه را فراموش کنند از لزوم توجه بیشتر به این قشر سخن گفت و از سفارش معصومین(ع) به توجه به محرومان سخن به میان آورد.

وی اظهار کرد: در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب خدمات بسیاری به نقاط مختلف کشور به خصوص در روستاها و مناطق دوردست شده است اما امروز ما شاهد آن هستیم که در مرکز استان هزاران کارگاه و کارخانه تولیدی احداث شده است ولی شهرستان های محرومی همچون فریدونشهر را به بهانه های واهی از این امر دور نگه داشته اند.

حجت الاسلام غفاری گفت: بنابر آیات و روایات کسانی که برای خدمت به مناطق محروم انتخاب می شوند باید از چهار ویژگی «تدین»، «تواضع»، «دلسوزی» و «متخصص» برخوردار باشند.

امام جمعه فریدونشهر از بی اعتنایی مسئولان شهرستان به نماز جمعه به عنوان تریبون انقلاب و مردم و عدم همکاری در برگزاری باشکوه تر آن انتقاد و تصریح کرد: دولت های اسلامی در طول چهل سال پس از انقلاب برای نماز جمعه سرمایه گذاری نکرده اند و تنها کمک اندکی برای تکمیل مصلاها در نظر می گرفتند که آن هم بنابر گفته رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از چهار سال پیش تعطیل شده است.

وی با اشاره به این که دولت ها از بطن مردم برخواسته اند و به منظور خدمت به این مردم و نظام انتخاب می شوند از مردم خواست برای توفیق آن ها و برای به دست آوردن قدرت تشخیص مسیر صحیح و شناخت دوست از دشمن دعا کنند.

حجت الاسلام غفاری خواستار اعتماد دولت به مردم و بیان حقایق به ایشان شد و گفت: همان طور که سخنگوی دولت در هفته گذشته اقرار کرد مردم از روند کاهش تورم راضی نیستند.

امام جمعه فریدونشهر نسبت به سخنان رئیس جمهور در جلسه دفاع از وزرا که تحریم ها را برطرف شده خواند انتقاد کرده و پرسید: چگونه با وجود ادامه یافتن تحریم ها و تصویب تشدید تحریم ها با اکثریت آراء در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا باز چنین مطلبی بیان می شود؟ مردم دم خروس را باور کنند یا قسم حضرت عباس را؟

انتهای پیام/

 1. با سلام خدمت جنابعالی . بفرمائید در طول ایامی که در این شهرستان تشریف داشته اید چه خدماتی و اقداماتی در رفع محرومیت شهرستان برداشته اید . لطفا شفاف بیان بفرمائید تا مردم شهرستان مطلع شوند . اما نماز یک فریضه بزرگ الهی است که در بین ان مسائل سیاسی سازنده باید بیان شود . اما مسائلی که یکسویه نباشد . جناحی نباشد و نه همه انتقادی . و بیشتر و بیشتر مسائل دینی و امید کننده به خلق الله باشد . نمازی که همراه با نشاط و امید باشد قطعنا در جماعت همراهان زیادی خواهد داشت و باید احیانا استقبال کم مردم را دلیلی باشد که با یک نظر سنجی به عمق مسائل خواهیم رسید . جنابعالی نماینده حضرت اقا و ولی امر مسلمین در این شهرستان هستید و انتظار مردم حمایت عملی جنابعالی از مسائل شهرستان می باشد و تنها با نصحیت و یا گفتمان تکراری کار از پیش نخواهد رفت . با تشکر

  • حسین گفت:

   زمان انقلاب دولت شاهنشاهی نیز همین پیشنهاد را می داد که در قم به صورت واتیکان درست کنند که روحانیت به دین و عبادت خود برسند و دولت هر غلطی خواست بدون دغدغه انجام دهد!

  • r گفت:

   امام جمعه مسول محرومیت زدایی از شهرستان نیست ، شما باید این انتقاد را به فرماندار بکنید ، که مجری ونماینده دولت است و بودجه دستشه وباید برای محرومیت زدایی تلاش کنه

 2. با سلام . بنده با نظر دوست عزیزمون(همشهری )کاملا موافقم . احسنت

  • آقا روح اله تو و اربابت که پیامش را لایک کرده‌ای کاملا مشهود است که پایه‌های میز و صندلی تان به خطر افتاده! با شروع دولت تدبیر و امید وضعیت نماز جمعه و جماعت در کل کشور از اینجا هم اسفبارتر شده است امیرالمومنین می‌فرماید ملتها در عمل به دولتمردانشان شبیه‌تر از پدرانشان می‌شوند و این هم به خاطر خدمات چاپلوسانه افرادی چون شما به اشراف پر طمطراق و تجملی سران دولت از خود راضی و مملو از تکبر و نخوت است که بدبختی و بیچارگی را به ملت هدیه کرده‌اند. نه بودجه‌ای در اختیار امام جمعه قرار دارد و نه اختیار طرح عمرانی و اجتماعی! تنها اختیارش گفتن و انتقاد است که آن هم به فرموده اربابان باید خاموش شود و دل مسوولان خدوم را بیش از این نیازارد تا هر چه بیشتر ملت را به خواب غفلت فرو برند و آنها را بچاپند و به ریششان بخندند. وامصیبتا به شما از خدا بیخبران که داعیه مسلمانی دارید!!

Go to TOP