چاپ خبــر
جامانده قطار افتتاحیه ها؛

افتتاح مرکز بهداشت و اورژانس مصیر تنها سهم فریدونشهر از یک هزار و ۶۵۵ افتتاحیه استان در هفته دولت

افتتاح مرکز بهداشت و اورژانس روستای مصیر با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار تنها سهم فریدونشهر از ۱۶۵۵ افتتاحیه استان اصفهان در هفته دولت بود که روز گذشته با حضور معاون بنیاد مسکن کشور انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در حالی که استاندار اصفهان در آستانه هفته دولت امسال از افتتاح بیش از یک هزار و ۶۵۵ طرح در این استان خبر داد اما سهم فریدونشهر از این تعداد تنها افتتاح مرکز بهداشت و اورژانس روستای مصیر بود.

مرکز بهداشت روستای مصیر واقع در دهستان پیشکوه این شهرستان با اعتبار هشت میلیارد ریال و اورژانس مستقر در این روستا با اعتبار چهار میلیارد ریال روز گذشته با حضور معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، مدیر کل بنیاد مسکن استان و معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح شد.

اما طرح های کوچک دیگری نیز در این شهرستان آماده افتتاح و بهره برداری بود. اجرای طرح هادی چند روستا، ساخت استخرهای ذخیره آب عشایری، اجرای سایت موبایل و فیبر نوری خاکی، اصلاح شبکه توزیع آب چند روستا، طرح های آبیاری نوین و خانه های ورزشی تعدادی از روستاها از جمله طرح های افتتاح نشده و آماده بهره برداری شهرستان فریدونشهر بود که به دلایلی توسط فرمانداری مراسم افتتاحیه برای آن ها برنامه ریزی نشد تا هفته دولت امسال در فریدونشهر رکورددار حداقل افتتاحیه های این شهرستان در طول سال های گذشته و در بین شهرستان های استان اصفهان باشد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور در حاشیه افتتاح مرکز بهداشت روستای مصیر سری نیز به بخشی از محرومیت این شهرستان زد و در فاصله دو ساعته از این روستا، از میزان بازسازی ۶۷ واحد مسکونی در معرض مخاطرات طبیعی روستای کلوسه واقع در منطقه پشتکوه دوم بازدید به عمل آورد.

عزیزاله مهدیان از مسئولان شهرستان خواست پیگیر بازسازی همه ۲۵۰ واحد مسکونی این روستا شوند و قول داد به ازای هر واحد مسکونی مبلغ ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۲۰۰ میلیون ریال وام مقاوم سازی، نقشه و پروانه ساخت رایگان در نظر گرفته شود.

وی همچنین از پیگیری استقرار دستگاه سنگ شکن در محل روستا به منظور تأمین شن و ماسه مورد نیاز و تسریع در عملیات بازسازی این واحدهای مسکونی فرسوده سخن گفت.

روند بازسازی واحدهای مسکونی روستای کلوسه به علت فرسوده بودن و در معرض مخاطرات طبیعی قرار داشتن از سال گذشته به عنوان فاز یک بازسازی روستاهای پشتکوه دوم این شهرستان آغاز شده است. این روستا در فاصله ۱۳۵ کیلومتری شهر فریدونشهر و در ارتفاع حدود ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد که به سبب صعب العبور بودن، تردد به این روستا حتی در فصول خشک سال بدون خودروی کمک دار میسّر نیست.

انتهای پیام/

  1. امیدوار! گفت:

    مسوولین خسته نباشید، از دولت تدبیر و امید بیش از این نباید انتظار داشت! این پاسخ رای ۸۰ درصدی مردم فهیم و آگاه شهر فریدونشهر به تدبیر و امید است! نوش جانمان باد! غارت میلیاردها آب، طرح فاضلاب که چهل ساله شد! کارخانه پتروشیمی که اصفهانی‌ها به فریدونشهر هدیه دادند! طرح عظیم گردشگری خوش بهار! خدمات شایان توجه نماینده گرجی تبار خصوصا بیرون ریختن مسوولان بومی و پهن کردن فرش قرمز زیر پای نخبه‌های غیر بومی که معلوم نیست در منطقه خود چکاره بوده‌اند و استقبال سران و خردمندان و عقلای قوم این شهر از آنان. و براستی خلایق هرچه لایق!!!!!

Go to TOP