چاپ خبــر
در نماز جمعه فریدونشهر مطرح شد؛

امثال شهید حججی‌ها در کشور دستاورد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند

افزایش توان دفاعی کشور و پرورش جوانان مؤمن انقلابی از دستاوردهای دفاع مقدس است که در نماز جمعه این هفته فریدونشهر تشریح شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سرهنگ دوم پاسدار سیدعباس میرکریمی در سخنرانی بین خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، «شهید محسن حججی» را یکی از جلوه های دفاع مقدس و هزاران جوان مومن انقلابی کشور دانست که در مقابل دیدگان همگان در قاب تصویر درآمد و امثال شهید حججی ها را دستاورد نظام جمهوری اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد.

*مردم از مسئولان مطالبه گری کنند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر یکی از دستاوردهای دفاع مقدس را افزایش توان دفاعی کشور بیان کرد که موجب اقتدار نظام و انقلاب شده است و از تلاش دشمن برای ضعیف نشان دادن این دستاوردها سخن گفت.

وی سخنان رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل را نمونه این تلاش ها خواند و موضع رهبر معظم انقلاب راجع به این سخنان را تکرار کرد که فرمودند: «نطق ابلهانه‌ی این رئیس‌جمهور آمریکا را در سازمان ملل -لابد مستقیم یا غیر مستقیم این حرفها را شنیده‌اید- از ادبیّات بسیار زشت و سخیفی استفاده کرد؛ ادبیّات گانگستری، ادبیّات کابویی و تهدیدهای بی‌معنی و غلط و تحلیل‌های صددرصد غلط‌تر؛ یک نطق پُر از خلاف، پُر از دروغ! شاید بیست دروغ واضح در این سخنرانی وجود داشت؛ یک صحبت آشفته، که نشان‌دهنده‌ی این است که هم عصبانی‌اند، هم درمانده‌اند، هم از لحاظ فکری دچار مشکل و عقب‌ماندگی هستند.»

سرهنگ میرکریمی اضافه کرد: دشمن طی سال های بعد از انقلاب به این مسأله پی برده است که توانایی تسخیر خاکریزهای ما را در جنگ سخت ندارد اما در جنگ نرم از غفلت ما استفاده کرده و توانسته است موفقیت هایی به دست آورد بنابراین باید در این جبهه در مقابل دشمن ایستاد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر مردم را گردانندگان انقلاب، دفاع مقدس و بسیج دانست و از آن ها خواست همچون گذشته در صحنه حضور داشته و همواره از مسئولان مطالبه گری داشته باشند.

*مسلمان کامل کسی است که با رعایت شرایط با همه رابطه داشته باشد

حجت الاسلام اباصلت غفاری نیز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به صحبت های رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر دوستدار مردم ایران بودن، گفت: ملت ایران در چهل سال گذشته بعد از انقلاب دوستی آمریکا و رژیم صهیونیستی را دیده اند به ویژه آن زمانی که این کشورها و متحدانشان سلاح های میکروبی و شیمیایی را برای استفاده علیه مردم ایران در دفاع مقدس به صدام می فروختند.

امام جمعه فریدونشهر ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان، محرم را فرصت پرورش روح خواند و از تأکید معصومین و علمای معاصر بر برپایی روضه امام حسین(ع) سخن به میان آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حق خویشاوندی را طبق احادیث معصومین بسیار سنگین عنوان کرد و اظهار کرد: هیچ کس حق ندارد صله رحم بین خویشاوندان خود را قطع کند حتی اگر آن ها اهل گناه و یا غیرمسلمان باشند و حتی اگر این رحم از طرف آن ها قطه شده باشد.

حجت الاسلام غفاری تصریح کرد: مسلمان کامل کسی است که با رعایت شرایط با همه رابطه داشته باشد و همان طور که رهبری فرمودند: «از اوّلِ انقلاب، بنده جزو آن آدمهایی بودم که اصرار داشتم بر ارتباط -ارتباط با اطراف دنیا- الان هم همان عقیده را دارم، لکن بحثِ من این است که ما پای قدرتمند و طبیعیِ خودمان را با عصای بیگانه عوض نکنیم.»

خطیب جمعه فریدونشهر به مناسبت بازگشایی مدارس به آموزش و پرورش توصیه کرد در کنار همه فعالیت های آموزشی و تربیتی خود بیشتر به تربیت اسلامی دانش آموزان توجه نشان دهد.

*خصوصی سازی مدارس پشتکوه دوم، خدمت بی نظیری برای مردم این مناطق بود

علی علوی نژاد نیز سخنران دیگر نماز جمعه این هفته فریدونشهر بود که پیش از خطبه ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به ایراد سخنان خود پرداخت. مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر جذب کمک های مردمی طی سال های گذشته از خیرین مدرسه ساز را بی نظیر دانست و آن را مرهون روابط عمومی قوی این مدیریت و معرفی فریدونشهر و محرومیت این شهرستان در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی عنوان کرد.

وی به برخی از موفقیت های آموزش و پرورش فریدونشهر اشاره کرد و قبولی ۲۲ درصد از کنکوری های سال گذشته فریدونشهر در دانشگاه های دولتی را یکی از این موفقیت ها برشمرد.

 

علوی نژاد خصوصی سازی مدارس منطقه پشتکوه دوم این شهرستان را خدمتی بی نظیر دانست که موجب شد در مدارس روستاهای دوردست و بعضا فاقد راه این شهرستان همچون روستای هیران و یا روستاهای دوردستی همچون دورک و وزوه که پیش از این توسط سرباز معلمان اداره می شدند، معلمان لیسانس و فوق لیسانس به صورت شبانه روزی مستقر شده و به تدریس و خدمت بپردازند.

 

انتهای پیام/

  1. حسن خان گفت:

    نوجوانی تحلیل می‌کرد چون روحانی نتوانست حتی یک رای از مدافعان حرم داشته باشد! از رفتن به تشییع شهید حججی خودداری کرد!!! والله اعلم!

  2. قبولی کنکوری ها امسال تعریفی نداشت تازه تعدادی از قبول شده‌ها در شهرهای دیگر درس می خواندند و ارتباطی به آموزش و پرورش فریدونشهر نداشت!

Go to TOP