چاپ خبــر

مسئولان به دنبال سهم‌خواهی از تولیدکنندگان نباشند

حجت الاسلام غفاری وضع مالیات و عوارض سنگین را ظلم در حق مردم دانست و آن را خطری برای نظام عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با انذار مسئولان، آنان را از سهم خواهی از تولیدکنندگان نهی کرد و آن را خلاف عدالت اسلامی دانست.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در این رابطه، از دولت خواست با وضع مالیات سنگین برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان مانع رشد و پیشرفت آن ها نشده و شرایط تولید و صادرات را در کشور تسهیل کنند.

وی با بیان این که اخذ مالیات و عوارض سنگین برای مردم کمرشکن بوده و سبب نارضایتی عمومی می شود، با اشاره به تاریخ حکومت ها در ایران، تصریح کرد: علت انقراض برخی از این حکومت ها، اخذ مالیات های سنگین و عوارض عمومی زیاد بوده است و این هشدار مهمی برای نظام و مسئولان است.

خطیب جمعه فریدونشهر به مناسبت سالروز شهادت آیت اله سیدمصطفی خمینی، فرزند امام خمینی(ره)، تأکید کرد: هرچند امام راحل مؤسس و بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بودند اما شهادت حاج آقا مصطفی در آن برهه زمانی از تلاش های امام(ره) اثربخش تر شده و موجب شد حرکت های ضد رژیم منحوس پهلوی در سراسر کشور متمرکز و یکپارچه شده و منجر به انقلاب سال ۱۳۵۷ شود. حجت الاسلام غفاری اثربخشی شهادت یک فرد را در نتیجه زهد و تقوای وی در زندگی دانست.

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به سالروز انتقال اسرای کربلا به شام و همچنین شهادت مظلومانه حضرت رقیه(س)، زندگی اهل بیت امام حسین(ع) را در وقایع کربلا نماد تقوا عنوان و بیان کرد: در تمام سختی ها و مصیبت های کربلا آن چه از کاروان امام حسین(ع) دیده نشد، نافرمانی از خدا بود و به عنوان مثال در همه این حوادث حتی یک رکعت از نماز ایشان قضا نشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از سفارش اسلام به صله ارحام ولو با خویشاوندان غیرمسمان و تارک الصلاه سخن گفت و اثرات متعدد آن و تبعات ترک آن را برشمرد.

خطیب جمعه فریدونشهر ضمن تمجید از حضور باشکوه مردم فریدونشهر در دستجات عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع)، در آستانه میلاد امام باقر(ع) از مردم خواست به مراسم اعیاد و شادی اهل بیت(ع) نیز به همین شکل پرداخته و در طول سال این شکوه حضور را در مساجد و جماعات حفظ کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP