چاپ خبــر
امام جمعه موقت فریدونشهر

تفکر بسیجی قدرتمندترین گروه تروریستی جهان را به خاک مذلت نشاند

امام جمعه موقت فریدونشهر با بیان این که تفکر مقاومت منجر به شکست داعش شد، از داعیه داران مذاکره خواست برای ملت توضیح دهند بعد از پنج سال مذاکره چه چیزی جز افزایش تحریم ها و فشارها عاید ملت شده است؟

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام احمدرضا عالمی در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با تبریک پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، خطاب به آن هایی که می گفتند کار سوریه و عراق را به دیپلمات ها واگذار کنید، گفت: مقاومت در برابر بزرگترین و مجهزترین گروه تروریستی جهان منجر به شکست این گروه شد، اکنون داعیه داران مذاکره برای ملت توضیح دهند بعد از پنج سال مذاکره هسته ای با اروپا و آمریکا چه جیزی جز افزایش تحریم ها و فشارها عاید ملت شده است؟

امام جمعه موقت فریدونشهر با اشاره به این که برخی روزنامه ها که اتفاقا از بودجه بیت المال نیز تغذیه می شوند به چنین سخنان هجوی دامن زده و این چنین پیروزی های بزرگی را کوچک جلوه می دهند عنوان کرد: این روزنامه ها با این کار علیه مصالح و امنیت ملی قلم می زنند.

وی اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری عربستان، ترکیه، آمریکا و هم پیمانان ایشان برای حمایت از داعش در منطقه رقمی بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار بود اما نصرت الهی به کمک رزمندگان جبهه مقاومت آمد و با کمک فرماندهان نظامی ایران همچون سردار سلیمانی و سردار همدانیان و فرمان جهاد علمای عراق همچون آیت الله سیستانی، بسیج مردمی شکل گرفت و داعش را که موفق شده بود در ابتدا قریب به اتفاق خاک سوریه و بخش عظیمی از خاک عراق را تصرف کند، به خاک مذلت نشاند.

خطیب جمعه موقت فریدونشهر به مناسبت هفته بسیج، بسیج را تفکری خواند که محدود به افراد با عنوان «بسیجی» نیست و تصریح کرد: بسیاری از مردم هستند که بدون ثبت نام در سازمان بسیج، صاحب این تفکرند و در زمان نیاز بسیجی وار وارد میدان می شوند.

حجت الاسلام عالمی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و تشکر از مردم برای یاری حادثه دیدگان، این زلزله را آزمونی خواند که ملت ایران در همدلی و هم دردی با زلزله زدگان از آن سربلند بیرون آمدند. امام جمعه موقت فریدونشهر در همین رابطه به حضور انقلابی رهبر معظم انقلاب در میان زلزله زدگان و مشاهده وضعیت ایشان از نزدیک و بدون واسطه و هم دردی کردن با حادثه دیدگان پرداخت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر هم امروز به مناسبت هفته بسیج برای نمازگزاران فریدونشهری به ایراد سخنرانی پرداخت. سرهنگ دوم پاسدار سیدعباس میرکریمی در میدان عمل بودن، داشتن عقبه فکری مستحکم، احساس مسئولیت در برابر کشور و دنیا، بصیرت و شناخت نیازها، اولویت ها، دوست و دشمن را از ویژگی های بسیج برشمرد.

وی تصریح کرد: بسیج محدودیتی نداشته و این احساس مسئولیت و حضور در همه عرصه ها، جزء بدیهیات دین است که هم در قرآن و هم در روایات و احکام دینی به آن اشاره شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر اولویت های کنونی بسیج را در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و محرومیت زدایی دانست و با بیان این که خدمت به محرومین به ویژه در قالب اردوهای جهادی از افتخارات بسیج است، این نهاد مقدس را مبرای از سیاست زدگی دانست.

انتهای پیام/

Go to TOP