چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

عقده دشمن از سپاه به علت موفقیت این نیرو در دفاع از انقلاب و اسلام است

امام جمعه فریدونشهر ضمن تمجید از انجام مأموریت‌های سپاه بعد از انقلاب، دشمنی دشمنان با این نهاد انقلابی را به علت موفقیت این نیرو در دفاع از انقلاب و اسلام خواند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با تبریک سالروز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، مخالفت دشمنان با سپاه را به علت موفقیت سپاه و بسیج در دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی در طول سال‌های بعد از انقلاب بیان کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر با بیان این که ضرورت ایجاب کرد امام راحل(ره) حدود دو ماه و نیم بعد از پیروزی انقلاب، در کنار حفظ ارتش، سپاه پاسداران را تاسیس کند، گفت: تاکنون مأموریت‌ها و فعالیت‌های سپاه در مسیر ولایت مداری و سربلندی ایران بوده است و دشمنان سپاه، دشمنان اصل اسلام و دین هستند. وی از پاسداران خواست با عبادت و بندگی خود را آماده سربازی امام زمان(عج) کنند.

امام جمعه فریدونشهر همچنین با تبریک سالروز میلاد حضرت اباالفضل(ع) و روز جانباز، گفت: گاهی افرادی به سهمیه خاص خانواده‌های شهدا و جانبازان در ارائه خدمات دولتی اعتراض می‌کنند که به ایشان باید پاسخ داد امروز هر چه داریم از فداکاری‌ها و ایثار همین شهدا و جانبازانی است که بعضاً بیش از سی سال است بر روی تخت خوابیده و چشم، دست و پای خود را برای دفاع از کشور از دست داده‌اند.

حجت الاسلام غفاری از جانبازان خواست مراقب باشند، سند قطعی که همراه دارند را ارزان نفروشند.

وی ادامه داد: جانبازان شهدای زنده هستند و امام(ره) درباره ایشان فرمود: «جانبازان زمانی که وارد صحرای محشر می‌شوند، خود وجودشان مدرک درستی ایشان خواهد بود.»

وی ضمن تبریک روز ارتش، از رشادت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیات فتح المبین سخن گفت که پیروزی‌های بزرگی را نصیب رزمندگان اسلام کرد.

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به حوادث و تهدیداتی که انقلاب اسلامی آن‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشت، واقعه طبس را نصرت الهی خواند و اظهار کرد: در دل شبی که همه در بستر استراحت بودند و هیچ آمادگی در نیروهای نظامی کشور برای مقابله با قدرتمندترین نیروی نظامی جهان وجود نداشت، واقعه طبس رخ داد و توطئه آمریکا برای براندازی انقلاب اسلامی با وقوع طوفان شن در دل کویر و از بین رفتن نیروها و امکانات آن‌ها، شکست خورد.

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه یک جنایت آشکار و ذلیلانه بود، از مسئولان کشور خواست با قاطعیت نسبت به این جنایت واکنش نشان داده و ارتباط با این کشورها را به حداقل برسانند.

حجت الاسلام غفاری در مورد نیاز کشور به کشورهای دیگر گفت: اگر مردم به وظایف خود عمل کنند هیچ گرسنه‌ای در کشور باقی نمی‌ماند و خداوند دستور زکات را برای همین امر قرار داده است و قطعاً اگر باریتعالی می‌دانست با دادن یک دهم مال واجدین شرایط زکات، همه فقرای جامعه نیازشان برطرف نمی‌شود، این مقدار را بیشتر مقرر می‌فرمود.

خطیب جمعه فریدونشهر در ادامه از مسئولان برگزاری مسابقات قرآنی دانش آموزی غرب استان در فریدونشهر تقدیر کرد و با اشاره به در پیش بودن جشن نیمه شعبان خواستار برگزاری جشن‌های نیمه شعبان طبق موازین اسلامی شد.

انتهای پیام/

Go to TOP