چاپ خبــر
خاطره‌ای از امام جمعه داران؛

گنجشک‌ها وسیله‌ای برای تبلیغ انقلاب در روستاهای نهضت آباد و سیبک

حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی در خاطره‌ای به بیان شیوه‌ای از تبلیغ انقلاب در مدارس روستاهای نهضت آباد و سیبک به کمک گنجشک‌ها پرداخت.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فریدن نیوز، حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی، امام جمعه داران، در جشن انقلاب دبستان حضرت معصومه(س) شهر داران به بیان خاطراتی از زمان انقلاب در روستاهای فریدونشهر پرداخت.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی با بیان این که متولد سال ۱۳۴۷ بوده و در زمان انقلاب ۱۵ سال داشته است، گفت: ما در زمان انقلاب سوم راهنمایی بودیم و از آنجایی که روستای ما یعنی نهضت آباد فریدونشهر راهنمایی نداشت مجبور بودیم به علت نبود وسیله نقلیه، پیاده تا روستای قبلی خودمان یعنی سیبک که ۱۰ کیلومتر فاصله داشت برویم تا بتوانیم ادامه تحصیل بدهیم.

وی ادامه داد: در اوایل انقلاب و در دوره استبداد پهلوی روستای ما هیچ گونه امکاناتی نداشت و مردم در شرایط سختی به سر می بردند حتی به گونه ای بود که فقط در تابستان ها گاهی یک وسیله نقلیه تردد می کرد و در کل شرایط سختی را در آن زمان سپری می کردیم.

حجت الاسلام سیاوشی با اشاره به اینکه در زمان پهلوی حتی وسایل نوشتاری نیز بسیار مشکل به دست ما می رسید، تاکید کرد: ما پنچ، شش نفری که برای تحصیل به سیبک می رفتیم برای اینکه در انقلاب سهیم باشیم با گرفتن گنجشک هایی که در کلاس های چوبی ما فراوان بودند به تبلیغ انقلاب می پرداختیم.

وی در ادامه خاطره گویی خود گفت: ما گنجشگ هایی که در کلاس های چوبی ما برای گرفتن حشرات جمع می شدند را می گرفتیم و سپس شعارهای انقلابی خود مانند «مرگ بر شاه، درود بر خمینی» را  بر روی تکه کاغذی می نوشتیم و آن را به پای این پرنده ها می بستیم و در روستا آزاد می کردیم.

وی ادامه داد: اوایل برخی به ما معترض می شدند که به شاه چرا توهین می کنید ولی بعد با رسیدن انقلاب به نقطه حساس خود، تمام مردم با آن هم سو شدند و بزرگترین انقلاب تاریخ به سرانجام رسید.

نماینده ولی فقیه در ادامه با بیان اینکه انقلاب دستاوردهای بزرگی برای کشور داشت، خطاب به دانش آموزان اعلام کرد: انقلاب باعث سربلندی و عزت مردم ایران شد که امروز شما آینده سازان این مملکت برای حفظ این دستاوردها و تعالی کشور باید بکوشید  و ما همه باید شکر نعمت انقلاب را به جا بیاوریم.

  1. حاج آقا بعد چه کسی این نخها را از این زبان بسته ها باز می کرد

  2. از سال ۴۷ تا ۵۷ چند سال میشه که گفتید حاج آقا ۱۵ سالشون بوده

Go to TOP