چاپ خبــر
لحظه به لحظه از بیروت؛

رایزن فرهنگی ایران در لبنان شهید شد/۲۳ شهید و ۱۴۶ زخمی در انفجار دو بمب در نزدیک سفارت ایران

منابع رسانه‌‌‌‌ای از گستردگی تخریب و افزایش احتمالی تلفات ناشی از بمب‌گذاری‌های تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت خبر می‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی سفارت ایران در بیروت منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شده است. در ادامه جزئیات و اخبار تکمیلی این حادثه لحظه به لحظه ارسال می‌شود.

 

12:52 نماینده پارلمان لبنان: هدف انفجارهای بیروت ضربه زدن به مقاومت است. علی عمار نماینده پارلمان لبنان در واکنش به انفجارهای اطراف سفارت ایران در بیروت گفت: هدف از این انفجار محور مقاومت حامی آرمان فلسطین بوده است.(لینک خبر)

12:53 نیروهای امنیتی سفارت ایران مانع از ورود عامل انتحاری به سفارت شدند. منابع خبری محلی در لبنان اعلام کردند، نیروهای امنیتی سفارت ایران موفق شدند عامل انتحاری حمله را پیش از ورود به ساختمان سفارت به قتل برسانند.(لینک خبر)

12: 57 تماس تلفنی میقاتی با سفیر ایران در لبنان. نخست‌وزیر موقت لبنان لحظاتی پیش در مورد انفجارهای تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت با غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان گفتگو کرد.( لینک خبر)

12:53 شبکه المیادین آخرین تلفات انفجارهای تروریستی بیروت را 23 شهید و 146 زخمی اعلام کرد.

12:50 رایزن فرهنگی ایران در انفجار لبنان به شهادت رسید. برخی منابع خبری اعلام کردند، شیخ ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران طی این انفجار های تروریستی به شهادت رسید. (لینک خبر)

 

12:50 تلفات به 20 کشته افزایش یافت. شبکه تلوزیونی المنار اعلام کرد که تلفات حمله تروریستی در بیروت به 20 کشته و 96 زخمی افزایش یافته است.

12:34 المنار:دوربین‌های مداربسته سفارت ایران تصاویر اولین حمله تروریستی را ضبط کرده است.(لینک خبر)

12:33 میقاتی خواستار نشست فوق العاده پس از انفجارهای بیروت شد.(لینک خبر)

 

11:54 سفارت ایران در لبنان: سفیر ایران در لبنان سالم است. سفارت ایران در لبنان با اشاره به انفجاری که در اطراف این سفارتخانه رخ داده از سلامت کامل سفیر جمهوری اسلامی ایران خبر داد.(لینک خبر)

11:45 هفت کشته در انفجارهای دو گانه در نزدیکی سفارت ایران در لبنان.منابع رسانه‌ای گزارش دادند، دستکم 7 نفر بر اثر دو انفجار جداگانه در نزدیکی سفارت ایران در بیروت جان خود را از دست دادند.(لینک خبر)

11:29 انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت. منابع رسانه‌ای از وقوع انفجاری بزرگ در نزدیکی سفارت ایران در بیروت خبر دادند. (لینک خبر)

 

Go to TOP