چاپ خبــر
با نگاه به استعدادهای شهرستان؛

اولین قدم‌های واقع‌بینانه در گردشگری فریدونشهر برداشته شد

معاون فرماندار فریدونشهر از تشکیل ستاد خدمات گردشگری شهرستان با نگاه به ظرفیت های داخلی این شهرستان سخن گفت و اظهار کرد: فریدونشهر برای پذیرش خیل عظیم مسافران در تعطیلات عید فطر آماده شده است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، شهرستان فریدونشهر منطقه ای گردشگرپذیر بوده و هرساله در سه فصل زمستان، بهار و تابستان میزبان خیل عظیمی از گردشگران است. اما می توان گفت اقدام اساسی چندانی برای ایجاد زیرساخت های لازم و بهره گیری از این فرصت در این شهرستان صورت نگرفته است.

حال این که به جهت فراهم نبودن زیرساخت ها و عدم پیش بینی های لازم گاهی در بازه های مختلفی از سال، حجم زیاد گردشگران که باید به عنوان یک صنعت در جهت درآمدزایی، اشتغال زایی و توسعه شهرستان مورد بهره برداری قرار گیرند، مشکلات اساسی را برای شهرستان به وجود می آورند.

سال گذشته در تعطیلات عید فطر، نزدیک به ۱۰۰ هزار گردشگر وارد شهرستان شد. هرچند فرمانداری فریدونشهر تدابیری برای این موضوع اتخاذ کرده بود اما حجم پیش بینی نشده گردشگران و برخی ناهماهنگی ها، باعث به وجود آمدن مشکلاتی نظیر تمام شدن برخی مواد غذایی در شهرستان، گران فروشی برخی فروشگاه ها و از این قبیل شد. مسأله ای که یک امتیاز منفی در گردشگری فریدونشهر به حساب می آید.

اکنون در آستانه عید سعید فطر و آغاز مسافرت های تابستانی به سمت این شهرستان، معاون فرمانداری فریدونشهر جلسه ستاد خدمات گردشگری این شهرستان را با نگاه به ظرفیت های درون شهرستانی تشکیل داد.

محمدرضا یوسفی در این رابطه به خبرنگار پونه زار گفت: با توجه به تجربیات گذشته و بررسی های انجام شده و با توجه به حضور نیافتن سرمایه گذاران بخش گردشگری در فریدونشهر، تصمیم گرفتیم با تکیه بر ظرفیت های داخلی شهرستان، زیرساخت های مورد نیاز برای گردشگری را ایجاد کرده و گردشگری فریدونشهر را بهبود بخشیم تا علاوه بر درآمدزایی و اشتغال زایی، انگیزه و جذابیت کافی برای جذب سرمایه گذار را هم به وجود آوریم.

SetadGardeshgariFR001

معاون فرماندار از تشکیل دو جلسه به این منظور و احصاء نیازهای گردشگری شهرستان سخن گفت و اظهار کرد: در این جلسات از تمام دستگاه ها و ادارات کارآمد و مورد نیاز در بخش گردشگری دعوت کردیم و هماهنگی های لازم را به عمل آوردیم.

یوسفی از هماهنگی با اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان به منظور نظارت بر باز بودن همه فروشگاه های اغذیه فروشی در طول تعطیلات و زمان های پیک گردشگری، تأمین مواد غذایی لازم همچون گوشت و مرغ و آرد و نظارت بر گران فروشی و فروش مواد باکیفیت سخن گفت.

وی از به راه انداختن سیاه چادرهای عشایری در ابتدای شهرستان و در مسیرهای گردشگری داخل شهرستان با رویکرد بوم گردی سخن گفت و بیان کرد: کمیته اسکان و راهنمایی مسافران در یکی از این سیاه چادرها در ورودی شهرستان مستقر خواهد شد و در بین مسیر در این سیاه چادرها محصولات بومی شهرستان به فروش خواهد رسید.

تأمین آب، مواد غذایی، برق، روشنایی و سرویس های بهداشتی در محل آبشار پونه زار به عنوان پربازدیدترین جاذبه گردشگری شهرستان از دیگر تصمیمات اخذ شده در ستاد خدمات گردشگری شهرستان بود. معاون فرماندار به واگذاری نظارت ها به ادارات مربوطه اشاره کرد و از دستور به ادارات برای رفع آنی هر گونه مشکلی در طول تعطیلات سخن گفت.

یوسفی از واگذاری اسکان مسافرین به شهرداری فریدونشهر نیز سخن به میان آورد و اظهار کرد: شهرداری فریدونشهر موظف شده است طی امروز و فردا از صاحبان خانه، سوئیت و خانه باغ قابل اسکان برای مسافران ثبت نام به عمل آورد تا بعد از بازدید و تایید اداره اماکن، این واحدها به منظور اسکان مسافران و گردشگران توسط ستاد خدمات گردشگری شهرستان قیمت گذاری و در اختیار گردشگران قرار گیرد. وی همچنین از واگذاری مدیریت اسکان مدارس به شهرداری سخن گفت.

وی از تشکیل اتاق فکر اشتغال زایی در فرمانداری، برگزاری گردهمایی بین کارآفرینان موفق و جوانان جویای کار و در نهایت هدایت شغلی جوانان جویای کار با توجه به نیازها و ظرفیت های منطقه سخن گفت و از مسئولانی که کلید رفع مشکل اشتغال شهرستان را در خارج از منطقه جستجو می کنند انتقاد کرد و اظهار نمود: شهرستان ظرفیت های خوبی دارد که با استفاده از آن ها می توان این مشکل را تا حد زیادی رفع کرد.

انتهای پیام/

 1. اجرای برنامه برای توسعه گردشگری شهرستان فریدونشهر به دلیل کوهستانی بودن وطبیعت زیبا(درمکان های پیست اسکی ،آبشار و…) باید به اولولیت های زیر توجه شود:
  ا -حفظ جان انسان ها
  ۲-حفاظت منابع طبیعی
  ۳-رفاه مردم

  • بن کمری گفت:

   وَ الْبَلَدُ الطَّیِّبُ یَخْرُجُ نَباتُهُ بِإِذْنِ رَبِّهِ وَ الَّذی خَبُثَ لا یَخْرُجُ إِلاَّ نَکِداً کَذلِکَ نُصَرِّفُ الْآیاتِ لِقَوْمٍ یَشْکُرُونَ
   زمین پاک نیکو گیاهش به اذن خدایش ( نیکو ) بر آید ، و از زمین خشنِ ناپاک بیرون نیاید جز گیاه اندک و کم ثمر. این گونه ما آیات ( قدرت ) را به هر بیان توضیح می دهیم برای قومی که شکر خدا به جای آرند.

 2. باسلام وعرض ادب خدمت قلم بدستان وحرّافان معظم شمارابه خدا فقط وفقط ده درصدفرمایشات راعملی کنید.تاابد ممنونتان هستیم.

Go to TOP