چاپ خبــر
عضو کمیسیون اصل نود مجلس:

اولویت دولت به جای خرید هواپیمای خارجی ایمن سازی جاده‌ها باشد

نماینده مردم غرب استان اصفهان در مجلس از لزوم توجه دولت به اقشار مختلف جامعه به ویژه مناطق محروم، در اولویت بندی طرح های خود سخن گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پونه زار با اشاره به حوادث اخیر جاده ای کشور، از تعلل در اولویت بندی طرح ها در برخی از دستگاه های اجرایی کشور سخن گفت و تصریح کرد: نباید سرمایه و بودجه کشور در جاهایی که اولویت کمتری دارد، مصرف شود.

اکبر ترکی با بیان این که نظر رهبر معظم انقلاب بر انجام فالیت های اقتصادی و خدماتی بر اساس اولویت است، گفت: در حالی که ایشان در ماه مبارک رمضان در دیدار با نمایندگان مجلس و کارگزاران دولت نسبت به اولویت قرار دادن خرید هواپیما تذکر دادند، شاهد آن بودیم که حجم وسیعی از دغدغه دولت کنونی خرید هواپیما از کشورهای خارجی بود.

وی ادامه داد: شکی نیست که نوسازی ناوگان هوایی و خطوط ریلی لازم است اما باید اولویتی هم برای آن دسته از مردم قائل باشیم که شاید هیچ گاه از هواپیما استفاده نکنند و برای کسانی که در مناطق دورتر از مرکز یا نقاط محروم هستند برخورداری نسبی را فراهم کرده و حداقل جاده های امنی را برای ایشان احداث کنیم.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند طی ۳۷ سال از عمر انقلاب کارهای خوبی در کشور انجام شده است اما نواقصی وجود دارد که باید بر اساس اولویت ها رفع شود.

نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس اظهار کرد: پیش نویس قراردادهای نفتی منعقد شده طی روزهای گذشته توسط وزارت نفت حتما باید در مجلس بررسی شود و باید در آن ایرادات گرفته شده توسط کارشناسان دفتر رهبری و مجلس شورای اسلامی مرتفع شده باشد و به عنوان مثال امکان حضور شرکت های روسی و چینی در کنار شرکت های غربی در مناقصات نفتی کشور فراهم شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی رای بالای اخیر مجلس به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور را اثبات همراهی مجلس با دولت دانست و از مجوز فروش ۹۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به دولت برای پرداخت بدهی پیمانکاران و هشت هزار میلیارد تومان برای طرح نظام تحول سلامت در اصلاحیه بودجه سال ۹۵ سخن گفت و افزود مجلس شورای اسلامی نشان داد همراهی و همکاری کامل با دولت تدبیر و امید دارد.

انتهای پیام/

 1. با سلام
  اولویت کسی که در زمینه پزشکی درس خوانده چیه …………..

 2. ناشناس گفت:

  تو دوران قاجار هم همینطور بود…اگه یه قراردادی با یک کشوری بسته میشد یه سری از نماینده ها برای یه کشور دیگه جوش میزدن تا عین اون قرارداد برای اونها هم تصویب بشه.

  • خدمت اقای دکتر عرض شود که رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت که در مجلس قبل رد شده بودند را به حساب همراهی مجلس کنونی با دولت نگذارید . بلکه قبول کنید که مجلس کنونی مجلس اعتدا لیون است و اقای روحانی سه وزیر رد شده از مجلس نهم را معرفی و محک زد تا به یکسری بفهماند که دیدگاه مجلس دهم دیدگاه اصلاح و اعتدال است . ثانیا در مورد خرید هواپیما ها خدمتتان عرض شود که ناوگان هوایی کشورمان از پیرترین ناوگان جهان است که هواپیماهای ۴۰تا ۵۰ ساله در حال پرواز هستند که بسیاری از کشورها به همین خاطر نه در حریم کشورشان اجازه پرواز هواپیماهای کشور ما را میدهند نه فرود و نه خدمات به انان را و این مشکل در فرودگاهای کشورمان نیز با تاخیر پروازها از ۵ ساعت تا ۲۴ ساعت و حتی گاهی با لغو پروازها خود را نشان داده که این امر در شان کشور مان نیست و لذا دغدغه رئیس جمهور محترم بی ربط نیست و ای کاش جنا بعالی بجای این نوع انتقاد ات به دولت اولا به تاخیرها و سرگردانی مردم در فرودگاها و پیگیر دلایل ان میشدید و بعد نظر خود را ابراز میداشتید . لذا امیدواریم که حضرت عالی با توجه به نوع تخصصتان بیشتر به مشکلات بیمارستانها و عدم امکانات پزشکی در منطقه بپردازید و با تامل با دولت محترم با توجه به محرومیت منطقه از انان امکانات و تجهیزات در خواست نمائید و خدای ناکرده از حاشیه سازی و ا نتقادات بی مورد از دولت محترم بکاهید که قطعنا خود جنابعالی از تامل حد اکثری مجلس و دولت بیشتر از ما واقف و اگاهید .با تشکر

 3. فرار ازمسئولیت ودرست انجام ندادن وظیفه هم ازبین بردن حق دیگران وهم نادیده گرفتن اولویتهاست وموجب ضمان درمحضرخداوند باریتعالاست.خداوندماراببخشاید.

 4. عجیبه بلاخره جناب دکتر حرف زد !!!!!!!!!!!!!اما چرا در برابر تضییع حقوق ملت در قرار دادهای نفتی،إی اف تی اف وحقوق های نجومی تا کنون جناب ایشان چیزی نفرمودند !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. اگر به جای خرید هواپیما که فقط پنج در صد مرفهین جامعه استفاده می کنند ،پنجاه میلیارد دلار مورد نظر صرف ایجاد اشتغال شود ،بر اساس نظر اقتصاددانان می توان ده میلیون شغل برای جوانان عزیز ایجاد کرد. خواهش می کنم بعضی ها بدون تعصب های حاشیه ای ونادرست با وجدان وخدای خود خلوت کنند کدام در اولویت بود????????هواپیمای مسافربری از شرکت های خارجی هم قابل اجاره است.هواپیما هم لازمه ولی در مقایسه با ایجاد اشتغال برای جوانانی که در بیکاری وفقر هر روز افسرده تر وپژمرده تر می شوند قطعا ایجاد اشتغال اولویت اول کشوره.اما مهم اینست که مدیریت اشرافی نگران هواپیماهای تاریخ گذشته برای امنیت پروازی میلیاردرها ،حقوق بگیران نجومی و کسانی است که یکصد هزار میلیارد تومان وام های دریافتی از بانک ها را تسویه نمی کنند !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ونه دولت ،نه مجلس ونه قوه قضائیه پیگیر إعاده حقوق رفته مردم در این ارتباط نیستند!!!!!!!!

  • با سلام
   شمایی که میگی هواپیما نیاز نیست تاهمچنان از هواپیماهای اسقاطی سی سال کارکرده استفاده کنیم ایا با خودت خلوت کردی که ببینی چه افراد ارزشمند از مقامات نظامی دولتی سیاسی واز همین همشهریان خودمان بابت استفاده از همون هواپیماها از دست رفتند بعد هم قرار نیس پول هواپیماها که الان پرداخت بشه حرف شما مثل اینکه اتوبوس خوب نمی خواهیم چرا از اون مینی بوسهای قدیمی استفاده نکنیم یااجاره کنیم ایا منطقی است ونیز صنعت هوایی کشور برای اقتصاد ارزش افزوده بسیار زیادی دارد که بعد ازنوسازی ناوگان به خاطر امنیت خوب هوایی کشور محل عبور مسافرین تمام کشورهاست

   • شما عزیز محترم مطلب را نگرفتی ،وجود هواپیماهای جدید نیازه کشوره ولی در مقام مقایسه حل مشکل ده میلیون بیکار که در صورت اشتغال معضل ده میلیون خانوار حل میشه اولویت داره یا اقلیت مرفه بی درد!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

    • حرف شما درمورد اشتغال جوانان صحیح وبه حق میباشد ولی ایا فکر کردی برای ایجاد شغل منابع مالی نیاز است منابع مالی مجموع درامدهای دولتی است یکی از راههای تامین منابع مالی صنعت هوایی است نفت هست مالیات هست ودیگر پس چه بهتر از فرصت موجود استفاده بهینه گرددوعلاوه براشتغال غیر مستقیم ومستقیم صنعت هوایی به درامد ملی افزود تا اشتغال را نیز محقق کرد

 6. بنه کمری گفت:

  آقای ترکی
  شما در مورد جاده های حوزه نمایندگی خوداقدام کنید در مورد جاده روستای بنه کمر وشیخ فاضل ودربند با شما مکاتبه انجام شد وهیچ اقدامی نکردید وحتی دیگه جواب تلفن وپیامک هایمان را نمی دهی ومی دانم که سایت پونه زار این انتقاد را به اطلاع ایشان نمی رساند وحتی مثل قبل روی سایت محبوبه مردم روستای بنه کمر هم نمی گذارد

 7. با سلام
  اگه واقع بین باشیم میبینیم که طرح دوبانده شدن مسیر فریدونشهر تا دوراهی خب سال ۹۴ انجام شد ونیز مسیر برتصادف وخطرناک داران هم که داره الان انجام میشه بوئین میاندشت تا الیگودرز هم داره کار میشه حالا نمیدونم چی شده

 8. نماینده محترم به سبب اشتغال به امور درمانی ،تمایلی به حضور زنده و پویا در مجلس ندارند!!!!!!!آیا اشغال جایگاه وقصور در ایفای وظیفه نمایندگی مجلس موجب مسوءلیت دنیوی واخروی نمی شود!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

 9. اهالی روستاهای بنه کمر وشیخ فاضل گفت:

  ای مردم ودولت مردان فریدونشهر?
  سلام علیکم
  آیا مردم روستای بن کمر وشیخ فاضل همسایه شما نیستند که رفت وآمد آنها باسختی انجام می پذیرد؟
  وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا وَبِذِی الْقُرْبَىٰ وَالْیَتَامَىٰ وَالْمَسَاکِینِ وَالْجَارِ ذِی الْقُرْبَىٰ وَالْجَارِ الْجُنُبِ وَالصَّاحِبِ بِالْجَنبِ وَابْنِ السَّبِیلِ وَمَا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ
  ﺑﻪ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﻭ ﺧﻮﻳﺸﺎﻭﻧﺪﺍﻥ ﻭ ﻳﺘﻴﻤﺎﻥ ﻭ ﻣﺴﺘﻤﻨﺪﺍﻥ ﻭ ﻫﻤﺴﺎﻳﻪ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﻭ ﻫﻤﺴﺎﻳﻪ ﺩﻭﺭ ﻭ ﻫﻤﻨﺸﻴﻨﺎﻥ ﻭ ﻫﻤﺮﺍﻫﺎﻥ ﻭ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻥ ﻭ ﺑﺮﺩﮔﺎﻥﻧﻴﻜﻰ ﻛﻨﻴﺪ ؛

 10. راننده گفت:

  یک درصد این پول هواپیماها رو بدن من مینی بوس بخرم خداوکیلی همتونو رایگان میبرم قم و جمکران و مشهد

 11. خسته نباشید میگم به آقای دکترترکی نماینده فریدن بزرگ و امیدوارم موفق باشید
  کاش روزی برسه که مردم منطقه ما بدون تعصب فکر کنندو نظر بدن ..آقایان و خانومهای محترم که فکر میکنید یک پزشک جایی در مجلس ندارد حداقل یک بار هم که شده به طور گذری هم که شده درباره ی انواع کمسیون های مجلس مطالعه بفرمایید خواهید دید که مجلس برای همه ی این کمسیون ها افراد متخصص در همون زمینه را احتیاج داره مجلس هم مهندس میخواد هم پزشک هم غیره و غیره قرار نیست تمام نماینده ها حقوق خونده باشن .در ثانی اقای ترکی خیلی خوب مشکل رو مطرح کردند. فرودگاه فریدن بدون هواپیما مونده که عده ای جوش خرید هواپیما را میزنند ؟؟؟؟؟مگر چند درصد مردم فریدن از خطوط هوایی استفاده میکنن ..؟؟؟ چیزی که این منطقه احتیاج داره جاده های امن هست همین امسال چه تعداد تصادف و کشته داشتیم ؟؟؟؟

Go to TOP