چاپ خبــر

نیمار در صدر ۱۰ بازیکن با ارزش فوتبال جهان

مهاجم برزیلی تیم فوتبال بارسلونا در رده‌بندی یکی از نشریات معتبر دنیای فوتبال بالاتر از هم‌تیمی آرژانتینی‌اش و مهاجم پرتغالی کهکشانی‌ها قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، نشریه فرانس فوتبال، فهرستی از ارزشمندترین بازیکنان حال حاضر دنیای فوتبال و ارزش تقریبی آنها را منتشر کرده است که در صدر این فهرست نه نام لیونل مسی دیده می‌شود نه کریستیانو، بلکه این نیمار است که رده نخست را به خود اختصاص داده است.

نشریه فرانس فوتبال ارزش تقریبی مهاجم برزیلی ۲۴ ساله بارسلونا را ۲۵۰ میلیون یورو برآورده است که ۶۰ میلیون یورو بیشتر از هم‌تیمی آرژانتینی او و تقریباً دو برابر ارزش مهاجم پرتغالی رئال‌مادرید است.

در جمع هفت بازیکن اول فهرست ارزشمندترین فوتبالیست‌های جهان نام ۶ بازیکن شاغل در لالیگا دیده می‌شود و تنها بازیکن غیرلالیگایی حاضر در این فهرست پل پوگبا، هافبک فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد است. نکته جالب در مورد پوگبا این است که او با وجود یدک کشیدن لقب گران‌قیمت‌ترین بازیکن دنیا  – به سبب قرارداد ۱۰۵ میلیون یورویی‌اش با منچستریونایتد – در رده پنجم رده‌بندی باارزش‌ترین بازیکنان حال حاضر دنیا قرار دارد.

یکی دیگر از نکات جالب رده‌بندی فرانتس فوتبال حضور کریستیانو رونالدو، کاندیدای اصلی کسب توپ طلای سال ۲۰۱۶، در رده چهارم و پایین‌تر از آنتوان گریزمان، مهاجم فرانسوی اتلیتکومادرید است.

رده بندی نشریه فرانس فوتبال از ۱۰ بازیکن باارزش حال حاضر فوتبال جهان را در زیر مشاهده می‌کنید:

۱- نیمار (بارسلونا) ۲۵۰ میلیون یورو

۲- لیونل مسی (بارسلونا) ۱۹۰ میلیون یورو
۳- آنتوان گریزمان (اتلتیکومادرید)  ۱۳۵ میلیون یورو
۴- کریستیانو رونالدو (رئال‌مادرید) ۱۳۰ میلیون یورو
۵- پل پوگبا (منچستر یونایتد) ۱۲۵ میلیون یورو
۶- گرث بیل (رئال‌مادرید) ۱۱۰ میلیون یورو
۷- لوئیز سوارز (بارسلونا) ۹۵ میلیون یورو
۸- سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی) ۸۸ میلیون یورو
۹- گونسالو ایگواین (یوونتوس) ۸۵ میلیون یورو
۱۰- توماس مولر (بایرن‌مونیخ) ۸۲ میلیون یورو
منبع: فارس
Go to TOP