چاپ خبــر
امام جمعه موقت فریدونشهر:

آموزش و پرورش کشور اسلامی باید اسلامی باشد

حجت الاسلام عالمی در خطبه های نماز جمعه امروز فریدونشهر از ضعف تربیت دینی در آموزش و پرورش انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه موقت فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی از ضعف تربیت دینی در آموزش و پرورش انتقاد کرد.

حجت الاسلام احمدرضا عالمی با بیان این که نیاز به تربیت دینی متناسب با شرایط روز به مراتب بیشتر از قبل است، به هجمه فرهنگی دشمن به وسیله فضای مجازی اشاره کرد و گفت: این مسأله در بین خانواده ها، آموزش و پرورش و ادارات و ارگان ها مغفول مانده است.

وی کنفرانس حمایت از مردم فلسطین را رویداد مهم کشور در هفته اخیر دانست و حمایت از مقاومت را میراث امام خمینی(ره) عنوان و حضور رهبر معظم انقلاب در این کنفرانس را نشان از اهمیت بالای این موضوع بیان کرد.

امام جمعه موقت فریدونشهر اظهار کرد: مقاومت مردم فلسطین با وجود هفت دهه تحت فشار بودن کار بزرگی است که آرامش را از اسرائیل ربوده است.

حجت الاسلام عالمی این سخنان رهبری در کنفرانس اخیر را یادآوری کرد که فرمودند: «این[اسرائیل] نیز یکی از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات آلوده، با اذن خدای متعال و یاری او بسته خواهد شد؛ چه آنکه‌‌: إِنَّ‌ الْبَاطِلَ کانَ‌ زَهُوقًا. وَ قال: اَنَّ الاَرضَ یَرِثُها عِبَادِیَ الصَّٰلِحُون.»

وی در پاسخ به کسانی که در برابر حمایت از فلسطین می گویند «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است»، این استدلال برای عدم حمایت از فلسطین را غلط و خلاف انسانیت برشمرد و گفت: ایثار در کمک به دیگران به وفور در زندگی ائمه(ع) یافت می شود.

امام جمعه موقت فریدونشهر شأن نزول آیه «وَ یُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْکِینًا وَ یَتِیمًا وَ أَسِیرًا» سوره انسان را کمک ایثارگرانه امیرالمؤمنین(ع) و خانواده اطهرش عنوان و اظهار کرد: در حالی که این خانواده روزه بودند، افطاری خود را به مسکینی دادند که از آن ها کمک خواسته بود.

حجت الاسلام عالمی در بخش دیگری از خطبه ها بر لزوم احترام و اطاعت از پدر و مادر تاکید و تصریح کرد: مادامی که اوامر پدر و مادر برخلاف دستورات دین نباشد باید از آن ها پیروی کرد ولو این که اوامر ایشان انسان را از عمل مستحبی نهی کند.

انتهای پیام/

 

  1. لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّی تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‏ءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلیمٌ۹۲«شما هرگز به حقیقت برّ و نیکى نمى ‏رسید مگر این که از آنچه دوست مى ‏دارید در راه خدا انفاق کنید» (لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ).

  2. بهتر است این روحانیونی که بالای منبر می روند و برای مردم مرتبا حرفهای آموزشی و تربیتی می زنند گاهی هم اشاره ای به رفتار ناپسند و زشت جوانان موتورسوار و ماشین سوار در سطح شهر بویژه در فصلهای تابستان و پاییز و در ساعات دیروقت شب داشته باشند که با رانندگی کاملا غیرمسئولانه و گاهی وحشیانه و ایجاد سر و صدا مزاحمت فراوانی برای مردم ایجاد می کنند و ضمنا باعث آلودگی هوا و آلودگی صوتی هم می شوند. تا همین ده پانزده سال پیش هم چنین وضعیتی در فریدونشهر به چشم نمیخورد و در عوض آرامش مطلوبی وجود داشت. اما امروزه با بالا رفتن توقع جوانان و نوجوانان و نرمش غفلت آمیز خانواده ها در مقابل خواسته های غیرمنطقی آنها و نتیجتا افزایش آمار تعداد وسایل نقلیه در دست آنها، هم آلودگی هوا و صوتی خیلی زیاد شده و هم مزاحمتهای اجتماعی. آیا اینها جزو آموزش و پرورش نسل امروز نیست که باید گوشزد شود؟ لطفا این پیغام مرا برای آقای عالمی بفرستید.

  3. باسلام من فکر می کنم اگر آموزش وپرورش رسالت خود راخوب عمل کند شاهد ناهنجاری هایی که اکنون درجامعه است راشاهد نبودیم .اززمانی که آموزش وپرورش میدان تاخت وتاز گروه های سیاسی شد این عوارض بوجود آمد.مسئولیت های بزرگ رااگربه افراد کوچک سپردند همین می شود که می بینیدواکنون هم همین است والی آخر…….تاکی …….بس نیست …….کی باید عبرت بگیریم…….خدایا هدایتمان کن ….انشاءالله.

Go to TOP