چاپ خبــر
نماینده سازمان سنجش در فریدونشهر:

آغاز رقابت ۳۷۰ فریدونشهری برای ورود به دانشگاه/ ۷۳ درصد شرکت‌کنندگان زن هستند

آزمون سراسری ورودی دانشگاه های کشور صبح امروز همزمان با سراسر کشور در دانشگاه پیام نور فریدونشهر آغاز شد. ۳۷۰ فریدونشهری متقاضی ورود به دانشگاه در کنکور سال ۹۶ شرکت کرده اند که ۷۳٫۷ درصد آن ها زن هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، کنکور سراسری متقاضیان ورود به دانشگاه از صبح امروز با برگزاری آزمون رشته های «علوم ریاضی و فنی» و «علوم انسانی» در دانشگاه پیام نور فریدونشهر همزمان با دیگر نقاط کشور آغاز شد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در فریدونشهر در گفتگو با پونه زار با اعلام این خبر اظهار کرد: تعداد کل شرکت کنندگان فریدونشهری در کنکور ۹۶، ۲۷۰ نفر است که نسبت به سال گذشته افزایش یا کاهش محسوسی نداشته و شامل ۲۰۸ شرکت کننده رشته «علوم تجربی»، ۱۲۵ شرکت کننده رشته «علوم انسانی» و ۳۷ شرکت کننده رشته «علوم ریاضی و فنی» می شود.

ظهراب اداوی از حضور پررنگ تر زنان در کنکور ۹۶ خبر داد و عنوان کرد: ۷۳.۷ درصد شرکت کنندگان آزمون سراسری امسال زن بودند که ۱۱۲ نفر در رشته «علوم تجربی»، ۷۶ نفر در رشته «علوم انسانی» و ۱۱ نفر در رشته «علوم ریاضی و فنی» حضور داشتند.

وی تصریح کرد: آزمون رشته های «علوم ریاضی و فنی» و «علوم انسانی» صبح امروز و آزمون رشته «علوم تجربی» صبح فردا برگزار می شوند و شرکت کنندگان رشته های «هنر» و «زبان های خارجی» نیز به ترتیب عصر امروز و عصر فردا به رقابت خواهند پرداخت.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در فریدونشهر گفت: با تغییراتی که در قوانین سازمان سنجش به وجود آمد افرادی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی، تحصیلات خود را در رشته‌ای تمام کرده بودند، امسال نیز می توانستند دوباره در همان مقطع و دوره(روزانه) تحصیل کنند، بنابراین این مسأله موجب افزایش ۶۵ هزار نفری تعداد شرکت کنندگان کنکور ۹۶ در سراسر کشور شد.

انتهای پیام/

 

Go to TOP