چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

صداقت و مهربانی پیامبر(ص) موجب نشر اسلام شد

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که زندگی های امروزی حتی در بین شیعیان فاصله زیادی با شیوه زندگی اهل بیت(ع) دارد گفت: مطالعه در سیره ایشان می تواند موجب تحول در زندگی و رفع بسیاری از مشکلات خانواده ها و جامعه شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با برشمردن فضایل رسول مکرم اسلام(ص)، امانتداری و مهربانی ایشان را موجب نشر دین مبین اسلام دانست.

امام جمعه فریدونشهر با تسلیت ایام رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، مردم داری ائمه معصومین(ع) و خدمت به مردم توسط ایشان را سبب جلب توجه دیگران عنوان و با اشاره به این که زندگی های امرورزی فاصله بسیار زیادی از زندگی و سیره ائمه(ع) پیدا کرده است، تصریح کرد: مطالعه در زندگی ائمه(ع) می تواند زندگی ها را متحول کرده و بسیاری از مشکلات مردم را حل کند.

خطیب جمعه فریدونشهر که در جمع عزاداران خاتم الانبیاء(ص) و کریم اهل بیت(ع) سخنان خود را ایراد می کرد از سفارش ایشان به پیروی از امامت سخن گفت و مفهوم «امامت» در کلام ائمه را به زعامت مسلمین و ولی امر مسلمین در زمان غیبت ایشان تعمیم داد.

وی که خطبه های دوم نماز را نیز به بیان سیره اهل بیت(ع) اختصاص داد گفت: با توجه به بیانی که معصومین از ویژگی های امامت و ولی امر مسلمین داشته اند به جرأت می توان گفت به جز عصمت و تقرب به درگاه الهی (که انسان در آن جاهل است) بارزترین شخص برای امامت مسلمین در زمان کنونی شخص رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام غفاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان حدیثی از معصومین زیاد یاد کردن از مرگ، رعایت حلال و حرام در کسب روزی، زیاد دعا کردن، پرهیز از ظلم به دیگران و صداقت را از راه های کسب تقوا و رسیدن به قرب الهی برشمرد.

امام جمعه فریدونشهر با تسلیت حادثه غم بار زلزله در غرب کشور و جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از هم وطنان، مردم را دعوت کرد تا با کمک کردن به زلزله زدگان باقیات صالحاتی برای آخرت خود  برجای بگذارند.

انتهای پیام/

Go to TOP