چاپ خبــر
شورای فرهنگ عمومی فریدونشهر:

حمایت از کالای ایرانی در گرو تبلیغات موثر، فروش مناسب و اصلاح سبک زندگی مردم

مسئولان فریدونشهر در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، ترویج کالای ایرانی را در گرو تبلیغات محیطی و سایبری مؤثر و فروش مناسب و صحیح و تغییر در سبک زندگی مردم دانستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، در راستای عمل به شعار «حمایت از کالای داخلی»، شورای فرهنگ عمومی فریدونشهر با موضوع ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی تشکیل جلسه داد.

امام جمعه فریدونشهر در این جلسه با بیان این که حل بخش اعظمی از مشکلات بیکاری و اقتصاد کشور در گرو حمایت مردم و مسئولان از تولید داخلی است، تأکید کرد: در این راه ابتدا باید مسئولان پیش قدم شوند و با توجه به تصریح معاون رئیس جمهور در دومین روز سال مبنی بر این که هیچ دستگاه دولتی حق ندارد از محل بودجه دولتی کالاهای مشابه خارجی را استفاده کند، ادارات و دستگاه‌های دولتی از حمایت از کالای ایرانی دریغ نورزند.

حجت الاسلام اباصلت غفاری با اظهار این که نقطه ضعف ما در رساندن پیام به مردم، تبلیغات است از لزوم تبلیغات محیطی و تبلیغات در فضای مجازی برای استفاده از کالای داخلی در سطح شهرستان سخن گفت.

وی به تولیدکنندگان هم توصیه کرد تلاش کنند کالای مرغوب و با قیمتی به‌صرفه‌تر از نمونه مشابه خارجی را به بازار عرضه کنند تا توجه مردم به کالاهای ساخت داخل جلب شود.

فرماندار فریدونشهر در این جلسه با اشاره به این که وزارت کشور، اولین ارگانی بود که ابلاغیه حمایت از کالای داخلی را صادر کرد، گفت: به محض صدور دستورالعمل جزئی این ابلاغیه از طرف وزارتخانه همه ادارات را مکلف خواهیم کرد طبق دستورالعمل ابلاغی، استفاده از کالای داخلی را در دستورالعمل کاری خود قرار دهند.

ناصر اسدی با بیان این که مخاطب این شعار همه خانواده‌های ایرانی هستند، گفت: همه مردم به صورت روزانه می‌توانند با خرید کالای ایرانی به جای کالای خارجی از این شعار و به تبع آن از اشتغال‌زایی حمایت کرده و در بهبود وضعیت اقتصادی کشور سهیم باشند. وی افزود: سبک زندگی تجملاتی آفتی است، که در صورت رفع آن علاوه بر بهبود شرایط اقتصادی خانواده‌ها، حمایت ایشان از کالای داخلی را هم به همراه خواهد داشت.

سرهنگ دوم پاسدار سیدعباس میرکریمی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر، هم پرهیز از کم کاری مسئولان، عدم اعتماد به نسخه خارجی به جای نسخه داخلی، توجه به اقتصاد مقاومتی با رویکرد درون‌زایی، تولید ثروت به وسیله فعالیت داخلی کشور، عدم قبیله گرایی سیاسی و جناحی، عدم اتکای به نفت، پرهیز از اسراف گرایی و رفاه طلبی افراطی و اشرافی‌گری، تعصب به تولید داخلی و مصرف جنس داخلی به جای خارجی را از موضوعات مطرح شده رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ابتدای سال برشمرد و خواستار جهت‌دهی فعالیت‌های اقتصادی در این راستا شد.

سرهنگ دوم علی سبحانی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، نیز از تشدید بازرسی‌های اداره تعزیرات این نیرو با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف برای جلوگیری از عرضه محصولات قاچاق در فروشگاه‌های فریدونشهر سخن گفت.

بخش دیگری از سخنان مسئولان فریدونشهر در این جلسه به فروشندگان کالاها و بعد دیگر حمایت از کالای داخلی یعنی حمایت مستقیم از تولیدکنندگان اختصاص یافت و مسئوان پیشنهاد ارائه تسهیلات بیشتر به تولیدکنندگان، آموزش نحوه بازاریابی، ارائه و فروش محصول به فروشندگان و تشکیل اتاق فکر کارآفرینی و اشتغال‌زایی را مطرح کردند.

انتهای پیام/

  1. باسلام قدم اول :لطف کنند درصدا وسیما وبیلبوردهای موجود درسطح کشورازتبلیغ کالاهای خارجی دست بردارندومسئولین محترم کشور ازماشین های خارجی پیاده شوندو………

  2. این جلسات گرفتن شورای فرهنگ عمومی چه فایده ای داره

  3. بی نام گفت:

    خخخخ از مسولان شهرمون اقای اسفنانی بی زحمت خودرو ملی استفاده کن …

Go to TOP