چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

دستور قرآن برای یاری مظلوم و مبارزه با ظلم علت حمایت از فلسطین است

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که وظیفه اجتماعی هر مسلمانی احساس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی و امت مسلمان است، دستور قرآن برای یاری مظلوم و به ویژه یاری امت اسلامی را علت حمایت مردم از فلسطین عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با تشکر از حضور پرشور و دشمن شکن مردم فریدونشهر در راهپیمایی روز قدس، علل حمایت جهان اسلام و ایران از مردم مظلوم فلسطین را برشمرد.

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به یادگار تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری و گرامیداشت روز قدس، علت حمایت از فلسطین را دستور قرآن و اسلام برای یاری مظلومان بیان کرد و افزود: این دستور زمانی برجسته‌تر می‌شود که این مظلوم بخشی از بدنه خود امت اسلامی و به عبارت امام راحل پاره تن اسلام باشد.

وی گفت: علت دیگر حمایت مردم از فلسطین، استکبارستیزی و مبارزه با کشورهای ستمگر است که همان طور که امام(ره) فرمودند «اگر درب ورودی غربی‌ها به کشور را نبندیم و غرب‌زده‌ها را از ممالک اسلامی بیرون نکنیم نمی‌توانید راه به جایی برده و پیشرفتی حاصل کنیم». امام جمعه فریدونشهر تصریح کرد: به ویژه این که در سال جاری آمریکا، این شیطان بزرگ، با انتقال سفارت خود به قدس جسارت و دهن کجی بزرگی به جهان اسلام کرد.

حجت الاسلام غفاری ادامه داد: سیلی زدن به کشورهای مرتجع منطقه، علت دیگر مردم ما برای حضور در راهپیمایی روز قدس است. خطیب جمعه فریدونشهر اظهار کرد: در حالی که روزی نیست که دست صهیونیست‌ها به خون زن و کودک و پیر و جوان مردم فلسطین آغشته نشود، آل سعود خائن، این گاو شیرده به تعبیر ترامپ، در کنار خانه خدا و در کنار مضجع نورانی رسول مکرم اسلام(ص) از «صهیونیست‌ها» با عبارت «علیه السلام» نام برده و برای موفقیت آن‌ها دعا می‌کنند.

وی جدیت رهبر معظم انقلاب در مبارزه با اسرائیل را دلیل دیگر مردم برای حمایت از فلسطین برشمرد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با اشاره به سازش ناپذیری امام با استکبار و قاطعیت ایشان فرمودند: «بدانید در این چند سال این راه مبارزه با اسرائیل را ادامه دادیم و از این پس هم ادامه خواهیم داد.»

امام جمعه فریدونشهر تأکید کرد: روزه برجسته کردن وظایف مسلمان اعمّ از وظایف فردی و اجتماعی است و یکی از مهمترین وظایف اجتماعی که بر گردن هر مسلمانی است احساس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی و امت مسلمان است و ما اگر مسلمانیم باید تا زنده‌ایم تا آزادی قدس شریف به این حرکت ادامه دهیم.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به شهادت حدود ۱۳۰ تن و جانبازی حدود ۳۰۰ تن از مردم فلسطین در دو ماه گذشته که یکی از آن‌ها رزان النجار، بانوی امدادرسانی بود که اخیرا با گلوله مستقیم صهیونیست‌ها به شهادت رسید، گفت: چه کسی باید به ندای این مظلومان پاسخ دهد جز خود امت اسلام؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: ایشان همواره در بیانات خود از «عده‌ای از داخلی‌ها» صحبت به میان می‌آورند که گره در کار و پیشرفت کشور انداخته و کشور را دچار چالش می‌کنند و اخیراً فرمودند عامل بیش از نود درصد از مشکلات کشور این عده در داخل هستند.

خطیب جمعه فریدونشهر با بیان این که این عده باید شناخته و به مردم معرفی شوند، کسانی که می‌خواهند دوباره در مقابل مقاومت اسلامی با عَلَم کردن دوباره برجام پوسیده حرف از مذاکره و سازش بزنند را مورد مذمّت قرار داد.

انتهای پیام/

  1. سلام متاسفانه خطبه های نمازجمعه دیگه محتوا نداره و خسته کننده شده و مردم استقبال خوبی امسال بخصوص ماه مبارک رمضان از نماز جمعه نداشتند مسئولین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یه فکری به حال این قضیه مهم بکنن.

  2. اصلانی گفت:

    چرا امام جمعه اهمیتی به نظرات مردم نمی دهد و چرا وقتی مردم جهت حل مشکلات خودشون به دفتر ایشون مراجعه می کنن می گوید ارتباطی به من نداره

Go to TOP