چاپ خبــر
مدیرکل ارشاد اصفهان:

لزوم تقویت فعالیت رسانه در فریدونشهر/ تعامل و هم‌افزایی در مدیریت فرهنگی کشور ضعیف است

حجت الاسلام انصاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی فریدونشهر با تأکید بر این لزوم وحدت در سیاستگذاری فرهنگ کشور، گفت: تعامل و هم‌افزایی در مدیریت فرهنگی کشور ضعیف است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بعد از ظهر امروز با سفر به فریدونشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان شرکت کرد.

حجت الاسلام محمدعلی انصاری در این جلسه ضمن برشمردن عرصه وظایف و مسئولیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگ و هنر را حوزه‌ای سخت عنوان کرد و اکثر مشکلات این عرصه را برگرفته از سلایق و دیدگاه‌های مختلف مردم و مسئولان دانست.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان ایران را کشوری با قدمت طولانی فرهنگ و تمدن بیان کرد که با عرضه اسلام، آن را به بهترین شکل پذیرفت و مردم این کشور را علاقمندترین مردم نسبت به اهل بیت(ع) عنوان کرد و افزود: هرچند گاهی در کشور در ابزار و نحوه ارائه فرهنگ، اختلافات سلیقه‌ای وجود دارد اما محتوای قابل قبول فرهنگ کشور ما بر اساس ارزش‌های انسانی و دینی است.

وی مهمترین آسیب مدیریت فرهنگ در کشور را عدم تعامل و هم افزایی دستگاه‌های مختلف فرهنگی دانست و با اشاره به این که باید وحدت در سیاستگذاری فرهنگی کشور وجود داشته باشد، گفت: معیار انتخاب چارچوب در فرهنگ و به ویژه هنر، ولی فقیه و به تبع آن قانون است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی فرصتی برای هم افزایی در تصمیم گیری‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است که در سطوح شهرستانی، استانی و کشوری تعریف و تشکیل شده است.

حجت الاسلام انصاری از فعالیت ۱۸۰۰ کانون فرهنگی-هنری در استان اصفهان و فعالیت ۳۸ کانون فرهنگی-هنری فعال درسطح شهرستان فریدونشهر خبر داد و تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است به عنوان پل ارتباطی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مردم با تکیه بر مسجدمحوری در تمامی مساجد شهری و روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار این کانون‌ها را راه اندازی کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به وجود ظرفیت‌های بالای فرهنگی و هنری در شهرستان‌ها، از مغفول ماندن این ظرفیت‌ها در استان به خاطر توجه بیشتر به مرکز استان سخن گفت و عنوان کرد: در جال حاضر در این اداره کل فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌ها از اولویت بالاتری برخوردار هستند.

وی مردم نجیب و طبیعت زیبا را دو شاخصه شهرستان فریدونشهر ذکر کرد و از لزوم فعالیت بیشتر و قوی‌تر رسانه‌ای در آن سخن گفت و تأکید کرد: رسانه‌ها باید مورد حمایت و توجه قرار گیرند.

در این جلسه امام جمعه و فرماندار فریدونشهر به دغدغه‌ها و مشکلات فرهنگی شهرستان پرداختند که نداشتن پشتوانه مالی برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی یکی از این موارد بود.

انتهای پیام/

Go to TOP