چاپ خبــر
در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر رخ داد؛

انتقاد امام جمعه فریدونشهر از عملکرد ادارات در ترویج فرهنگ اسلامی

حجت الاسلام غفاری در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به نقش ادارات در ترویج فرهنگ اسلامی، برآیند عملکرد ایشان در این مورد را رضایت بخش ندانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، همزمان با آغاز ماه محرم و در اولین روز از هفته امر به معروف و نهی از منکر، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان به ریاست امام جمعه فریدونشهر تشکیل جلسه داد.

امام جمعه فریدونشهر در این جلسه با انتقاد از حضور کمرنگ مسئولان شهرستان و کارمندان ادارات در نمازهای جمعه و جماعت، از نقش دولت و ادارات دولتی در ترویج فرهنگ ناب اسلامی سخن گفت و اظهار کرد: برآیند عملکرد ادارات شهرستان در سال‌های اخیر در این رابطه را رضایت بخش نبوده و حتی مشاهده شده به قانون حفظ شئونات اسلامی در دستگاه‌های دولتی و مدارس هم کم توجهی می‌شود. حجت الاسلام اباصلت غفاری خواستار توجه بیشتر ادارات دولتی و مدارس به رعایت شئونات اسلامی در محل کار شد.

فرماندار فریدونشهر هم بدحجابی را یکی از ناهنجاری‌های جامعه خواند که با وجود زیاد نبودن نمونه‌های آن در جامعه، نیاز به توجه مسئولان برای رفع آن دارد. ناصر اسدی اما از ارتباط اعتماد اجتماعی به دولت و حکومت اسلامی و رعایت شئونات اسلامی سخن گفت و تصریح کرد: عملکرد خوب مسئولان در تأمین نیازهای مردم و برخورد با مفسدان می‌تواند موجب جلب اعتماد عمومی و به تبع آن گسترش فرهنگ اسلامی شود.

فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان فریدونشهر هم با بیان این که مسئله بدحجابی یک بحث فرهنگی است که واکنش دستگاه‌های فرهنگی را می‌طلبد، از برخورد قاطعانه پلیس با هنجارشکنان اجتماعی سخن گفت.

سرهنگ دوم علی سبحانی عملکرد مسئولان و برخورد ایشان با مردم را موجب رویش‌ها و ریزش‌های جامعه انقلابی دانست و تأکید کرد ۲۳ دستگاه متولی فرهنگ جامعه هستند که تک تک آن‌ها باید نسبت به انجام وظایف فرهنگی خود پاسخگو باشند.

علی علوی نژاد، مدیر اداره آموزش و پرورش فریدونشهر، هم تأثیرپذیری نسل جوان از سلبریتی‌ها را یکی از علل رشد بدحجابی در جامعه خواند و گفت: این مسئله بنیاد خانواده‌ها را به خطر انداخته است.

در پایان این جلسه مقرر شد ادارات و مراکز درمانی مجدانه‌تر قانون حفظ شئونات اسلامی در دستگاه‌های دولتی را پیگیری کنند، اداره آموزش و پرورش تلاش برای رعایت حجاب توسط دانش آموزان را در دستور کار خود قرار دهد و ادارات به ویژه مدیران دولتی توجه بیشتری به نماز جمعه و جماعات داشته باشند.

انتهای پیام/

  1. من پیشنهاد می دهم به امام جمعه محترم در مرحله اول از خودش انتقاد کنه که همیشه مسافرت تشریف دارن و اکثرا در شهرستان حضور ندارند.

Go to TOP