چاپ خبــر

اخطار دستگاه قضا در مورد جرایم موتورسواران

رئیس دادگستری شهرستان فریدونشهر با صدور اطلاعیه‌ای از برخورد قضایی با مالکان موتورسیکلت و موتورسواران خاطی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، رئیس دادگستری شهرستان فریدونشهر با صدور اطلاعیه‌ای از برخورد قضایی با مالکان موتورسیکلت و موتورسواران خاطی خبر داد. در این اطلاعیه آمده است:

«نظر به اینکه در فصول بهار و تابستان شاهد تردد موتورسواران بدون گواهینامه در معابر عمومی در سایه بی‌توجهی والدین در دراختیار قرار دادن موتور سیکلت به نوجوانان و کودکان بدون توجه به عواقب ناشی از آن هستیم که بعضاً با آلودگی صوتی و حرکات نامتعارف سبب ایجاد ناهنجاری‌های اجتماعی و اعتراض شهروندان می‌شوند و متاسفانه موجب فوت تعدادی از شهروندان نیز شده است، به خاطیان اخطار می‌شود در صورت مشاهده، به لحاظ جرم بودن موارد قید شده، موتور سیکلت به مدت ۵ ماه توقیف و با مباشر جرم برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.»

 1. ناشناس گفت:

  سلام
  کاش دادگستری و امام جمعه محترم در ارتباط با نشستن خانمها در کوچه ها و معابر هم یک تذکری می دادند. واقعا بسیاری از این خانمها بدون اینکه متوجه باشند ساعتهای طولانی در مقابل درب منازل همسایه ها می نشینند و این امر باعث آزار و اذیت همسایه ها خصوصا آقایان در هنگام خروج و ورود به منزل می گردد. چه اینکه این نشتن ها اول باب غیبت را باز می کنه و بعد هم باعث تضییع حق همسایه و حتی سایر عابرین میشه .

 2. يه نفر گفت:

  اولا : این اطلاعیه را در هیچ نقطه ای از شهر مشاهده نکردیم . نه به صورت بنز و یا یک تکه کاغذ مثلا در جلو مساجد یا پمپ بنزین حتی خود اطلاعیه ( به صورت مکتوب و با امضاء )در سایت پونه زار هم نیست و فقط نقل قول شده است . دوما : اینکه فصل گرما و تردد موتور سواران از همان اسفند ماه شروع شده و امیدوارم صدور این اطلاعیه در این زمان هیچ ارتباطی به فوت فرزند هم ریش یکی از کارکنان داگستری داشته باشد . سوماً زمانی صدور این اطلاهیه ارزشمند و تاثیر گذار می باشد که حداقل روزی ۱۰ بیست تا موتور سوار متخلف را متوقف و موتورهایشان به پارکینگ منتقل شود

 3. ناشناس گفت:

  با سلام . نشستن خانمها درب منازل یک رسم قدیمی و شاید یک دلگرمی و صمیمیت بین همسایگان خانم را در یر دارد . جنابعالی اگر اذینی خانم یا مادر محترمتان را نگزارید دم درب منزل بشینند . وقتی که اونا بیرون نشینند همسایه چکار داره در خونتون بشینه . وبلعکس نزار بچه هاتون دم در خونه همسایه بشینند . اینکه حالا بخواهید برای یک رسم قدیمی که تو همه جا معموله حکم صادر کنید و دنبال حاشیه و خاشیه سازی باشید درست نیست . سپاس /

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه با همین طرز فکر تون هست که شهر رو به این روز انداختید. حالا تو چرا سوختی . نکنه با این کار جلوی چشم چرانی جنابعالی گرفته می شه.

Go to TOP