چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

«کشتی نجات» دانستن «شیطان بزرگ» گناهی بزرگ است

امام جمعه فریدونشهر با اشاره به حمایت هر روزه آمریکا از رژیم صهیونیستی اظهار کرد: تاکنون آمریکا برای هیچ کشوری نجات‌بخش نبوده و جز خواری و ذلت ارمغانی برای ملت‌های دیگر نداشته است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در آستانه سالروز کشتار بی‌رحمانه فلسطینیان در صبرا و شتیلا به حمایت هر روزه آمریکا از رژیم صهیونیستی اشاره کرد و «کشتی نجات» خواندن «شیطان بزرگ» را گناهی بزرگ برشمرد.

حجت الاسلام اباصلت غفاری با بیان این که آمریکا تاکنون هیچ ملتی را نجات نداده و جز خواری برای ملت‌ها ارمغانی نداشته است از مسئولین خواست با ایجاد شغل و فراهم کردن زمینه پیشرفت‌های علمی، جوانان را به انقلاب دل گرم کنند و در مقابل آمریکا بایستند.

خطیب جمعه فریدونشهر با روایت احادیثی، به بزرگتر بودن جرم غیبت حتی از زنا اشاره کرد و گفت: علت این امر در این است که زانی و زانیه اگر توبه کنند خداوند توبه ایشان را می‌پذیرد ولی غیبت‌کننده اگر توبه کند، خداوند بخشش او را منوط می‌کند به گرفتن رضایت از کسی که در موردش غیبت کرده است. وی اظهار کرد: خداوند چیزی را امر می‌کند که ما توانایی انجامش را داشته باشیم و از چیزی نهی می‌کند که ما توانایی ترک ان را داشته باشیم.

امام جمعه فریدونشهر به سالروز شهادت آیت اله مدنی، امام جمعه تبریز، به دست منافقین کوردل اشاره کرد و با اشاره به این که همه ائمه جمعه آن زمان به ایشان ارادت خاصی داشتند، تصریح کرد: دشمن حساب شده وارد عمل شد و فهمید چه نیرویی را باید از ملت بگیرد لکن کور خواند چرا که ثمرات ماندگار شهادت این بزرگوار کمتر از حیات ایشان نبود. وی بر لزوم گرامی داشتن یاد شهدا تأکید کرد و خواستار تداوم برگزاری یادواره شهدا در شهرها و روستاها شد.

امام جمعه فریدونشهر از خانواده‌ها خواست نسبت به برگزاری ازدواج‌های آسان و اسلامی مخصوصاً در بحث مهریه، جهیزیه و محفل شادی توجه داشته باشند. وی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این رابطه را به این ترتیب برشمرد: سبکی مهریه و جهیزیه، کاستن از تجملات، پرهیز از اسراف، خودداری از خرید جهیزیه از فروشگاه‌های گران، رها کردن هتل‌ها و تالارهای پرهزینه، خودداری از گرفتن لباس عروس گران‌بها، پرهیز ار به رخ کشیدن ثروت‌ها.

Taavon001

به مناسبت هفته تعاون در نماز جمعه این هفته از تعاونی‌های برتر شهرستان نیز تجلیل به عمل آمد. شرکت تعاونی پرورش ماهی گوهر دره به عنوان بزرگترین واحد پرورش ماهی شهرستان که در جشنواره تقدیر از تعاونی‌های برتر استان موفق به اخذ رتبه برتر تعاونی شهرستانی گردید، شرکت تعاونی مرغ به‌پرور با تولید سالیانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت بوقلمون، شرکت تعاونی آب‌بران کهریز سیبک با ۱۱۹ نفر عضو به دلیل استفاده بهینه از آب کشاورزی، ایجاد درآمد از طریق پرورش ماهی و اصلاح الگوی کشت و شرکت تعاونی گلخانه خرمن سبز با سطح زیر کشت ۳۰۰۰ متر مربع و با سرمایه‌گذاری ۳۵۰۰ میلیون ریال به خاطر رعایت اصول مهندسی کشت و زراعت و تولید محصول باکیفیت به عنوان تعاونی‌های برتر شهرستان معرفی شدند.

Go to TOP