چاپ خبــر
در جشن درختکاری؛

کاشت نهال سرسبزی در دل نونهالان/تصاویر

جشن درختکاری با همت اداره منابع طبیعی و بهزیستی فریدونشهر و با همکاری سمن‌های سلامت روان و افق فردا با حضور مسئولین و متربیان مهدهای کودک بهزیستی شهرستان در پارک سراب برگزار شد. این جشن با کاشت نهال توسط مدعوین و نونهالان همراه بود.

 1. باسلام
  چقدرخوب بود اینگونه مراسم ها ازشکل نمادین خودخارج می شد وحالت واقعی به خود می گرفت.چون برای مردم ثابت شده که این مراسمات فقط نمادین بوده وتاکنون بازدهی واقعی ازآن دیده نشده است .نمونه اش بخش جنوبی پارک سراب که تاکنون ده هامراسم اینچنانی به خود دیده والآن هم مخروبه ای بیش نیست.

 2. مرتضی گفت:

  علاوه بر موافقت با نظر اول

  کاش یه درخت به درد بخور می کاشتیم. درخت پهن برگ دیم بهتر از درختای سوزنی هستش که نه سایه داره و نه در تصفیه هوا به اندازه پهن برگان تاثیر. به هر حال مسئولین خواسته یا ناخواسته تقلید می کنن. چون غرب درختاشون این شکلیه مام این شکلی!

 3. طبیعت بدون درخت، ناموزون و زشت می گردد. وجود جنگل و درخت در صحنه طبیعت و زندگی انسان، باعث زیبایی، شادی، سبزی، آسایش، رفاه، صفا، پاکی و طراوت می شود.
  به نظرم بیابان های اطراف فریدونشهر ظرفیت کاشت درختان پهن برگ مانند بلوط را دارا می باشد پس بهتر است منابع طبیعی با کمک مردم این کار را انجام دهد تا جنگلهای خوشگلی داشته باشیم.

  • جناب آقای بابا احمدی آخه روستای بنه کمر اینترنتش کجا بود لطفا بنویسید با با احمدی ساکن فریدونشهر زادگاهم بنه کمر بهتر است

   • خودسیانی گفت:

    اتفاقا من وقتی میبینم یه نفر این قدر وطنش براش مهمه اونم وطنی که تو شهرستان خودمه بهش افتخار می کنم مثل همین برادر بابااحمدی

   • روستای بنه کمر که معروف به دارالمؤمنین بودواز نظر فرهنگی پیشرفترین روستا بود وشخصیتی چون شیخ فاضل بابا احمدی داشت ومردم درسال ۹۳ به یاد ۵شهید وداشتن ۷۰ رزمنده با صعب العبور بودن جاده یادواره شهدای با شکوهی که بالغ بر۸۰۰نفر جمعیت داشت ،برگزارکردند .در ضمن طرح های کشاورزی خوبی هم اجرا شده است.
    اما متإسفانه تردد درجاده این روستاها مشکل ، هزینه آور ودرمواقع بارندگی غیر ممکن است . شما لطفا ازمسؤلین محترم شهرستان فریدونشهر بپرسید چرا جاده این روستاها رابهسازی وآسفالت نمی کنند

 4. شهروند گفت:

  باسلام
  همه فرمایشات شما قبول ولی همشهریان عزیز امروزدنیای علم وتحقیق است ،دیگردنیای آزمایش وخطا گذشته وتخصص درهررشته حرف اول رامی زند،بنابراین مسئولین مااین راباید بدانندواگرتوان آن راندارند مردانه کاررابه کاردان بسپارندواینطوربیهوده سرمایه های اندک راهم تلف نکنند.برای هرکاری دراین شهرباید کارگروه علمی تخصصی که الحمدلله کم نداریم تشکیل بشه وکارحسابی انجام بشه.شمابایک بررسی ساده می بینید که کارهای انجام شده اعم ازخیابان کشی ها،آسفالتها،جداول،موسسات،مسکن مهر،پارک سراب، مرکزشهر،خدمات شهری،انتسابات ودههامورددیگردراین شهروحتی کشوربی اصول است.وبی نتیجه وهمه اش هدردادن سرمایه های انسانی ومادی است پس باید فکری کردوشیوه کارراعوض کردوگرنه تاابداین مشکلات بااین روندادامه داشته باشد.همین است که هست وفایده ای ندارد.انشاءالله فکری کنیم اساسی.

 5. عامل تخریب جنگل های فریدونشهر واین سرمایه باارزش ملی سه چیزاست که باید به آن توجه کردواقدام عاجل نمود وگرنه تا آینده نزدیک آثاری ازآن باقی نخواهدماندوبهتراست مسئولین محترم بالخصوص فرمانداری ومنابع طبیعی این رامدنظر واقدام خود قراردهند:
  ۱-ورودبیش ازحد دام درمنطقه وعدم کنترل جدی وبرخوردقاطع باآنها باجرایم بسیارسنگین.
  ۲-سوخت رسانی گاز ونفت لازم به روستاییان منطقه جهت جلو گیری ازتخریب جنگلها برای گرماوپخت وپز.
  ۳-کنترل وآموزش گردشگران فصلی برای استفاده ازمنابع طبیعی بدون تخریب وخسارت.

 6. کامند گفت:

  با تشکر فراوان از مسئولین محترم ، مهدهای کودک وهمه وهمه که خیلی خیلی زحمت کشیدند . واقعا عالی بود خدا قوت

 7. با سلام من اهل یکی از روستاهای شرق شهر فریدونشهر هستم سال گذشته برای اولین بار برای تفرح به خرسونک و اطراف امامزاده پیر علی رفتم در آنجا دیدم مسافرینی را که از اصفهان آمده بودند و با وسایل لازم مانند بیلچه و کلنگ در طبیعت به دنبال کندن موسیر بودند و در حالی که تازه علف موسیر در آمده بود و کسی نبود جلوی اینکار را بگیرد .

 8. باتوجه به اینکه متوسط بارش در منطقه فریدونشهر بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیمتر بوده کاشت بسیاری از گونه های درختی به سهولت امکان پذیر است . ضمن اینکه از مراحل سه گانه کاشت داشت و برداشت درختان مهمترین مرحله داشت می باشد چرا که کاشت نهال یک ساعت و برداشت آن نیز یک ساعت به طول می انجامد حال آن که اگر درختی ۵۰سال عمر داشته باشد ۴۹ سال و ۳۶۵ روزو ۲۲ ساعت آن مربوط به نگهداری آن می باشد. چه خوب می شود اگر در خصوص نگهداری درخت و فضای سبز سرمایه گذاری و توجه ویژه شود که متاسفانه منطقه فریدونشهر سالانه بیش از ۲۰هزار نهال غرس میشود که باز هم مشاهده میشود با وجود این همه بستر مناسب همچنان پیشرفت قابل قبولی در زمینه توسعه فضای سبز نداشته ایم. من از کلیه شهروندان با فرهنگ فریدونشهری تقاضای عاجزا دارم در خصوص نگهداری فضای سبز خصوصا فضای سبز شهری ما را حمایت نمایند. باتشکر مسئول …..

 9. خو تو که دیدی چرا جلوشون را نگرفتی همیشه توقع از دیگران داریم و راحتی برای خودمان. مطمئنا اگه با خودتون بیل و کلنگ برده بودید شما بدتر می کردید؟

 10. با تشکر فراوان از مهد کودکهای شرکت کننده موفق باشند.

Go to TOP