چاپ خبــر

اولین برف پاییزه بر ارتفاعات فریدونشهر نشست/بخاری‌ها با نرخ فصل گرم روشن شدند

با فعایت سامانه بارش زا، اولین برف پاییزه بر کوه های فریدونشهر نشست و برودت دما مردم این شهرستان را مجبور کرد بخاری های خود را روشن کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، با گذشت ده روز از سال آغاز سال آبی جدید، دیشب در پی فعالیت سامانه بارش زا در شهرستان فریدونشهر، بارش باران سکوت چند ماهه آسمان فریدونشهر را شکست و در این شهرستان باران بارید که این بارش ها در ارتفاعات بعضا به صورت بارش برف بود.

این روزها در فریدونشهر دما به شدت کاهش یافته است تا جایی که مردم مجبور شدند بخاری های گازسوز خود را روشن کنند و این در حالی است که نرخ گازبها در این زمان یعنی بازه نیمه فروردین تا نیمه آبان ماه به عنوان «فصل گرم» و با قیمت بالا محاسبه می شود که البته شاید برای شهرهای دیگر کشور به واقعیت نزدیک تر باشد اما در این شهرستان سال هاست که در مهرماه، دما به زیر صفر آمده و مردم مجبور می شوند بخاری های گازسوز خود را روشن کنند.

نرخ گاز در فصل سرد سال اختلاف فاحشی با نرخ گاز در فصل گرم دارد به شکلی که مصرف تنها ۳۰۰ لیتر گاز در فصل سرد سال هزینه ای معادل ۱۲۴۲۰ تومان دارد در حالی که مصرف همین مقدار گار در فصل گرم سال حدود ۵۸۷۶۵ تومان هزینه دربر خواهد داشت یعنی بیش از ۴٫۷ برابر.

انتهای پیام/

 1. قابل توجه مسئولین محترم ،بالخصوص فرماندارمحترم،ریاست محترم اداره گاز ونماینده محترم شهرستان
  شمارابه خدا برای یک بارهم که شده صدای محرومین این شهرستان رابشنوید .وآماربگیرید که چه درصدی ازاین مردم دراین شهرستان فقط درآمدشان یارانه است وبس .ممنون ازتوجه واقدام عاجل شما.

 2. ذره بین گفت:

  سلام علیکم
  عدالت و تساوی دو مفهوم کاملا متمایز از یکدیگرند. گاهی تساوی ضد عدالت است. اینکه مردم شهر من با مردم فلان شهر در پرداخت هزینه های گاز یکسان دیده شوند یک تساوی ضد عدالت است. چون آب همین برف ها را مردم آن شهر هم نوش جان می کنند اما سرمای این برف را مردم شهر من می چشند.
  مسئولان محترم شهرستان و استان و نمایندگان و همه ی آنها که مسئول تفکیک عدالت از تساوی هستند در مقابل آزمونی بزرگ بنام وظیفه ی اجرای عدالت قرار دارند. و در جهانی دیگر رضایت الهی و لقا الله در صورت عمل به وظیفه و یا عذاب الهی و دوزخ انتظارشان را می کشد. کافی است کمی چشمان خود را باز کنند و به قول معروف به عاقبت کار خویش بیندیشند.
  بالاخره نقطه ی پایانی برای محرومیت های مردم شهرمان می شود متصور شد یا نه؟

  به لطف الهی قلب مردم شهرم در سرمای پاییز و زمستان گرم و تپنده باد.

 3. همشهری گفت:

  جنا حاج آقا شهاب مرادی در اولین شب عزاداری امسال، جمع عاشورائیان اصفهان، در قسمتی از مثال خود بروجن را مرتفع ترین شهر ایران عنوان کردند، در همین حال جمعی گفتند شهرکرد!
  جای تأسف است که حتی در این گونه مسائل پیش پا افتاده نیز محرومیت موج می زند!
  اکثرا هم اگر متذکر شویم پشت گوش انداخته و برایشان اهمیتی ندارد ولی مگر قرآن نفرموده: و قولو قولاً سدیدا

 4. فرمانداری واستانداری ونماینده مردم باید ازحقوق شهروندان دفاع نموده ومنطقه رامعرفی نمایند.امید به خدا که اقدام نمایند.نرخ گاز راکه مردم نمی توانند تعیین کنند .

 5. غلامرضا گفت:

  سلام
  این موضوع نرخ گاز و دیگر هزینه های مردم شهرستان جز با حرکت عموم مردک حل نمیشود انتظار از نماینده و فرماندار داشتن چیزی جز انتظاربیهوده نیست. برای حل ریشه ای این موضوع فشار به مسِئولین استان و وزیر نیرو و حتی وزیر کشور توسط خود مردم لازم است تاکید میکنم توسط خود مردم ن فرماندار و رییس اداره گاز و امثال اینها چرا که اینها گماشته آنها هستند و جز بله قربان گویی کاری از دستشان بر نمیاید. راه حل اساسی برای حل همیشگی این موضوع و دیگر مشکلات شهرستان تنها و تنها و تنها و تنها وتنها حرکت مردمی لازم است.چراکه مسئولین ما امتحان خود را در حل مشکلات شهرستان اعم از بیکاری رونق اقتصادی و کشاورزی و ایجاد کارخانه ها مانند پتروشیمی و lab و شهرک صنعتی و فاضلاب و هزاران مشکل دیگر پس داده اند.

Go to TOP