چاپ خبــر

ماموریت های اورژانس اصفهان در نوروز امسال کاهش یافت

مدیر مرکز فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: تعداد ماموریت های اورژانس این استان در نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش پونه زار به نقل از ایرنا، «غفور راستین» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: نوروز امسال هشت هزار و ۱۳۸ ماموریت پیش بیمارستانی در استان اصفهان انجام شد در حالیکه در سال گذشته این رقم هشت هزار و ۲۸۰ مورد بود.

وی تعداد امدادخواهی های غیر تصادفی نوروز امسال را پنج هزار و ۷۱۷ مورد و تعداد امدادخواهی های تصادفی جاده ای و شهری را دو هزار و ۴۲۱ مورد اعلام و اظهار کرد: این ارقام در نوروز سال گذشته به ترتیب پنج هزار و ۶۷۰ و دو هزار و ۸۱۰ مورد بود.

وی بدون اشاره به آمار مرگ و میر در نوروز امسال در استان اصفهان تصریح کرد: ما فقط موارد را در محل حادثه ثبت می کنیم در حالیکه پزشکی قانونی همه موارد مرگ و میر را ثبت می کند و این مرکز باید این آمار را ارایه دهد.

راستین گفت: نوروز امسال ۴۷ مورد مسمومیت با گاز منوکسید کربن بدون هیچگونه فوتی در استان اصفهان رخ داد در حالیکه این رقم در نوروز سال گذشته ۵۰ مورد با یک فوتی بود.

مدیر مرکز فوریت های پزشکی استان اصفهان افزود: در مجموع در سال گذشته ۳۸۴ مورد مسمومیت با منوکسید کربن با ۳۰ مورد منجر به فوت در استان گزارش شد در حالیکه در سال ۹۱ تعداد این مسمومیت ها ۴۱۰ مورد با ۳۲ مورد فوتی بود.

وی با اشاره به کاهش تعداد شکایات از بخش فوریت های پزشکی استان در نوروز امسال اظهار کرد: پارسال ۱۶۸ مورد شکایت گزارش شد اما امسال فقط ۴۸ مورد شکایت مطرح شد که بیشتر آن مربوط به عدم حضور یا تاخیر در حضور متخصصین و بی توجهی به درخواست بیمار است.

مدیر مرکز بهداشت شماره یک اصفهان نیز در این نشست گفت: این مرکز از چهارباغ تا ۴۰ کیلومتر مانده به نایین در شرق اصفهان با جمعیت یک میلیون نفر را پوشش می دهد.

«حمید ترک زاده» افزود: سه هزار و ۸۴۸ بازدید از مراکز خدمات رسانی، رفاهی و رستورانها توسط این مرکز در نوروز امسال صورت گرفت که ۱۰۷ مورد از این بازدیدها به دادگاه معرفی و ۱۸ واحد تعطیل شد.

وی ادامه داد: همچنین یک هزار و ۵۳۵ بازرسی از اماکن عمومی صورت گرفت که ۳۲ مورد به دادگاه معرفی و یک مورد تعطیل شد.

وی تعداد بازدید از اماکن بین راهی را ۱۲۰ مورد عنوان و اظهار کرد: از این تعداد یک مورد به دادگاه معرفی شد.

وی به نمونه برداری از ۲۶۷ نمونه غذایی در نوروز امسال در اصفهان اشاره و تصریح کرد: از این تعداد ۱۰۳ مورد نامطلوب بود.

ترک زاده گفت: معدوم کردن ۱۱ هزار و ۲۶۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، ۱۶۵ مورد برخورد با دستفروشان و توقیف ۱۰ کارگاه غیر مجاز تولید مواد غذایی از دیگر عملکردهای مرکز بهداشت شماره یک اصفهان در نوروز امسال است.

همچنین مدیر مرکز بهداشت شماره دو اصفهان در این نشست گفت: این مرکز از جنوب رودخانه زاینده رود تا غرب چهارباغ اصفهان را با یک میلیون و یکصد هزار نفر جمعیت پوشش می دهد.

«علی پارسا» افزود: نوروز امسال ۴۱ هزار و ۷۰۰ خدمت درمانی و دارویی در پنج مرکز شبانه روزی انجام شد که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی معدوم کردن سه هزار و ۱۱۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، ۱۱۶ مورد رسیدگی به شکایات، ۹۵ مورد برخورد با دستفروشان و ۱۶۴ نمونه برداری از مواد غذایی را از عملکرد این مرکز در نوروز ۹۳ اعلام کرد.

Go to TOP