چاپ خبــر
در راستای استفاده از فرصت‌ها؛

پیست اسکی فریدونشهر موضوع جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بر اساس لزوم پیگیری معضلات فرهنگی و غیرفرهنگی پیست اسکی فریدونشهر صبح امروز حول این محور با حضور مسئولین تراز اوّل شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدونشهر برگزار شد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، صبح امروز مسئولین شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدونشهر جمع شدند تا جلسه شورای فرهنگ عمومی فریدونشهر را با موضوع پیست اسکی فریدونشهر برگزار کنند. ریاست این جلسه برعهده امام جمعه و دبیر جلسه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام اباصلت غفاری، امام جمعه فریدونشهر، بر لزوم اجرای مصوبات تأکید کرد و خاطرنشان کرد اجرای مصوبات پیگیری خواهد شد.

موضوعی که بیشتر وقت جلسه را به خود اختصاص داد، یافتن راه حل برای مشکلات فرهنگی، ترافیکی و تهدید سلامت درمورد تیوپ‌سواری در پیست اسکی فریدونشهر بود که مورد بحث و تبادل نظر بین حاضرین جلسه قرار گرفت. در این مورد غلامرضا یسلیانی، فرماندار فریدونشهر، ضمن فرصت دانستن پیست اسکی بر گسترش و افزایش فعّالیت آن تأکید کرد و نهایتاً جمع مسئولین و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان در مورد رفع مشکلات فرهنگی در پیست به سپاه مأموریت دادند هر هفته حضور گروه آمران به معروف و ناهیان از منکر لسانی شامل چهره‌های مقبولی از فرهنگیان، ادارات و ارگان‌ها، بسیجیان و طلاب را با تعداد مشخص در پیست اسکی مدیریت نماید. بررسی مشکلات ترافیکی پیست هم واگذار شد به شورای ترافیک شهرستان.

IMG_5891

در مورد تهدید سلامتی در تیوپ‌سواری، محمود یسلیانی، رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونشهر و سرپرست هیأت اسکی استان اصفهان، ضمن بیان این که همه‌ی «اسکی بازان» در محوطه‌ی پیست بیمه هستند گفت هرگونه تیوپ‌سواری در پیست اسکی فریدونشهر ممنوع است و تربیت بدنی هیچ گونه مسئولیتی در مقابل تلفات ناشی از تیوپ‌سواری ندارد. وی اضافه کرد فقط در هفته گذشته بجز موارد درمان سرپایی، ۸ مورد مصدومیت اعزام به بیمارستان از ناحیه تیوپ‌سواری داشته‌ایم.

پیشنهادات دیگری هم از جمله احداث بازارچه در پیست، استفاده از خانه‌های سازمانی برای اسکان مسافران، فضاسازی فرهنگی پیست و ایجاد تفریحات سالم برای جذب گردشگران به جای تیوپ‌سواری در این جلسه مطرح شد.

موضوع دیگر جلسه مراسمات ختم قرآن برای متوفّی و سورهای عمره و حج بود که حجت الاسلام غفاری حسن‌ها و معایب این مراسمات را برشمرد و گفت نمونه‌هایی داشتیم که کسی ۴۰ بار عمره رفته و هر دفعه هم بعد از بازگشت سور داده بود. وی عنوان کرد این پول‌ها بهتر است در راه خیریه به بیمارستان‌ها و … خرج شود که یسلیانی فرماندار با بیان اقدامات به عمل آمده در مورد مراسمات بعد از فوت(از جمله گرفتن مشورت عمومی در مسجد جامع از مردم) و مصوب کردن قوانین مربوطه این بحث را خاتمه داد.

 1. بهنام گفت:

  کدام پیست ؟ مگر پیستی هم باقی مانده است؟ آنقدر به خلق اله گیر دادید که دیگر کسی در پیست نمی آید که بخواهید مشکلات فرهنگی و ترافیکی آنها را حل کنید. لطفا از چهره های مقبول فرهنگی هم هزینه نکنید.

 2. آخه کسی که ۵۰ تاشغل داره چه معنی داره در پیست اسکی هم فعالیت کنه جای تاسف است که پیست اسکی شده محل تاخت وتاز عده ائی افراد خاص

 3. اقای یوسلیانی ما جوانان کم بضاعت چگونه با این بعضی آقایان بازنشسته سیری ناپذیر می توانیم در این شهر در زمینه کسب وکار رقابت کنیم این چه عدالتی است که بعضی افراد از چند جا درامد داشته باشند و این همه جوان بیکار در سطح شهر داریم خدا را خوش می اید که سن ازدواج جوانان این همه رفته بالا

  • آقای نام خانوادگی من کار باز نشسته‌ها را تایید نمی کنم ولی شما یه نگاهی به ترکیب دولت بینداز همه سالمند همه باز نشسته همه * همه میلیاردر همه پنجاه شغله استانداران همه باز نشسته. از چی گلابه می‌کنی از کسانی گلایه کن که آنها را انتخاب کردند و تمام قد از آنها دفاع می‌کنند!!!

 4. اگر بی حجابی عامل نیامدن باران باشد حالا اروپا باید کویر لوت شده باشد …

 5. شهروند گفت:

  واقعا متاسفم که فقط به ورزش پیست اهمیت میدن.مخاطبای خااااااااااص

 6. رضا گفت:

  اگه قرار باشه افرادی مثل * که همگی میشناسنش سوار * بشه و بره اونجا مردمو امربه معروف کنه ، امر به معروف نباشه خیلی بهتره. شرط اول امر به معروف اینه که خود آمر به معروف مبرا از هر نوع منکری باشه.
  آقا احسان لطف کن نظر منو تایید کن

 7. hei گفت:

  کدوم پیست؟؟؟ اونقد مردم ناشکری کردن که دیگه برف نمیاد که پیستی باشه/

  در ضمن تو این جلسه ها چی حل شده* جلسه بگیرن بعدشم خدافظ تا جلسه بعد. کار خاصی صورت نمیگیره.

  در ضمن اقایون چن کاره همین شهرستان خودمون تا کی میخان چن کاره باشن؟؟
  بابا بخدا جوونا گناه دارن. یکی از دوسه جا حقوق داشته باشه یکی هم محتاج نون شب.
  این عدالت است این.

 8. محمد رضا گفت:

  کسی که نتوانددرشهری که به شهرسالم معروف است امربه معروف کند لازم نیست به پیست اسکی مراجعه کند.این جلسه ها به درد کسی نمیخوره.جوانان ماگناه دارن که کار نداشته باشند.ده تا.یاصدتا جلسه ام مثل این برگزار گنید به کسی چیزی نمیرسه.هرکس مسول چشم های خودش است.

Go to TOP