چاپ خبــر
در پی بارش رحمت الهی؛

انتقاد به روند برف‌روبی معابر و پاسخ شهردار فریدونشهر

شهردار فریدونشهر با بیان این که در قانون برف‌روبی جزء وظایف شهرداری نیست، کندی روند برف‌روبی را به علت حجم بالای بارش‌ها، بازنشسته شدن نیروهای مجرب و عدم همکاری شهروندان دانست.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، در پی تماس‌ها و نظرات متعدد مخاطبان سایت پونه زار در رابطه با پیگیری علت کاهش کیفیت و سرعت برف روبی خیابان‌ها و کوچه‌ها برآن شدیم تا موضوع را از شهردار فریدونشهر جویا شویم. شهردار اما حرف‌هایی برای گفتن داشت و برای شنیدن.

ابراهیم گوگونانی در گفتگو با خبرنگار پونه زار گفت: در حالی که وسعت شهر چیزی بالغ بر پنج میلیون و ۵۳۳ هزار مترمربع است که یک سوم از این مساحت به معابر اختصاص دارد، ماشین آلات شهرداری برای خدمت رسانی به این مساحت وسیع تنها شامل سه دستگاه لودر، دو دستگاه گریدر، یک دستگاه کامیون تیغ دار نمک پاش و دو دستگاه خودرو سبک می‌شود که متوسط عمر این ماشین آلات بالای ۳۰ سال است لذا هر سال بر استهلاک آن‌ها افزوده می‌شود.

وی اظهار کرد: از طرفی نیروهای انسانی شهرداری بازنشسته شده و شهرداری نیروهای جوان تازه کار را به خدمت گرفته است و مردم نباید انتظار داشته باشند این نیروهای جوان از روز اول استادکار باشند بلکه باید به آن‌ها اجازه جولان داده شود.

شهردار فریدونشهر در پاسخ به این سوال که امسال چرا نسبت به سال‌های گذشته برف‌روبی کندتر صورت می‌گیرد بیان کرد: شهرستان فریدونشهر در سال ۹۲ با ۱۰ مرتبه بارش مواجه بود و در سال گذشته این مقدار به شش مرتبه در کل سال کاهش پیدا کرد ولی در سال جاری تنها تاکنون شش مرتبه بارش داشتیم که سه مرتبه این بارش‌ها سنگین بودند.

گوگونانی ادامه داد: غالب بارش‌ها در سال گذشته به شکل باران بودند ولی در سال جاری برودت هوا باعث شده عمده بارش‌ها به شکل برف باشند و در معابر با یخبندان بیشتری نسبت به سال گذشته مواجه باشیم.

وی افزود: علاوه بر این مسائل در هیچ جای قانون، برف‌روبی جزء وظایف شهرداری نیامده است و بارش برف پدیده‌ای جوی است که مدیریت آن قاعدتا باید بر عهده مدیریت بحران شهرستان باشد و شهرداری فریدونشهر هزینه‌ای بابت برف‌روبی خیابان‌ها نه از شهروندان و نه از منابع دیگر دریافت نمی‌کند.

شهردار فریدونشهر از هزینه ۷۵ میلیون ریالی سوخت خودروهای شهرداری به ازای هر روز خبر داد و متقابلا از عدم همکاری مردم در رابطه با واریز عوارض شهرداری سخن گفت. وی اظهار کرد: در سال جاری از ۴۱۱۶ قبض صادر شده تنها ۱۰ درصد این رقم وصول شده است.

 

صحبت‌های پایانی شهرداری نه درددل یک مسئول بلکه دردددل یک مسئولیت بود. گوگونانی به عدم همکاری ادارات و ارگان‌ها و اتاق اصناف با شهرداری اشاره کرد و گفت: در حالی ۹۰ درصد مردم از دادن عوارض امتناع می‌کنند که همان‌ها از بیشترین خدمات شهرداری استفاده کرده و بیشترین انتظارات را از شهرداری دارند و با مشاهده کمترین نقصی به سریعا اعتراض و گلایه می‌کنند.

 

 1. علی گفت:

  با سلام خدمت شهر دار محترم .اقای شهردار اگر برف روبی جز وظایف شهرداری نیست .وظایف شهرداری چیست؟سال های گذشته نصف اعتبار امسال هم از فرمانداری دریافت نکردن ولی وضع کوچه بهتر بود .ان هم از زباله ها که تبدیل شده به کانونی جهت جمع شدن حیوانات و *

 2. اقای شهردار اگر وسایل شهرداری کم هست نمک هم گیر نمیاد شن هم نیست وبگوید از شهر جومونک وارد کنن

 3. با سلام خدمت همه پونه زار یها –
  من یادم هست قدیما آنقدر برف می آمد که ما که در روستا زندگی می کردیم بولدزر جاده را باز می کرد و دو طرف خیابان اندازه کوه برف بالا می آمد آن وقتها خیابان های داخل شهر را زودتر برف روبی می کردند و حتی برف های خیابان را جمع می کردند و جای دیگر انتقال می دادند اما متاسفانه الان بعد از بارش هفته گذشته خیابان های فریدونشهر هنوز پر از برف است و ماشین باید با زنجیر حرکت کند .

 4. ح. گفت:

  اقای شهردار درسته باید شهرداری دنبال سیاست کاهش هزینه ها باشه ولی بی خیالی وبهانه جویی در زمینه ارایه خدمات جز این سیاست نیست…

 5. با سلام من روز شنبه گذشته(۹۴/۱۰/۱۲)ساعت ۸ صبح از گلپایگان به سمت فریدونشهر حرکت کردم در مسیر از خوانسار برف بود داخل شهر خوانسار خیابان اصلی برف روبی و نمک ریزی شده بود و حتی داخل خیابان اصلی برف نبود مسیر داران تا دو راهی فریدونشهر برف روبی و نمک پاشی هم شده بود اما متاسفانه از دوراهی اوزونبلاغ به سمت فریدونشهر جاده خراب و حتی یک ذره نمک در خیابان نریخته بودند و در سربالایی شهرک تمام ماشین ها باید زنجیر می بستند از پمپ بنزین به بعد که باید هر ماشین یک بیل برف روبی هم به خودش می بست چون اصلا جاده برف روبی نشده بود .برای شهرو شهروندان فریدونشهری بسیار متاسفم .

 6. آقای شهردار لطفا ماده ۵۵شهرداریهارا مطا لعه کن

 7. محسن گفت:

  ماده ۵۴ – برای شهرداریهایی که بودجه آن اقتضاء کند یک معاون از بین کارمندان دولت یا شهرداریها که در امور اداری بصیر باشد به پیشنهاد شهردار‌و تصویب انجمن معین می‌شود و اگر بودجه شهرداری تکافو نکند عضوی که از لحاظ مشاغل اداری مقدم باشد سمت معاونت شهردار را خواهد‌داشت.
  ‌تبصره – حکم معاونت شهرداریهایی که برای شهردار آن نقاط فرمان همایونی صادر می‌شود به امضاء وزیر کشور و در نقاطی که شهردار به حکم‌وزارت کشور منسوب می‌گردد حکم معاونت از طرف فرماندار محل صادر می‌شود.
  ‌فصل ششم – در وظایف شهرداری
  ‌ماده ۵۵ – وظایف شهرداری به شرح ذیل است:
  ۱ – ایجاد خیابانها و کوچه‌ها و میدانها و باغهای عمومی و مجاری آب و توسعه معابر در حدود قوانین موضوعه.
  ۲ – تنظیف و نگاهداری و تسطیح معابر و انهار عمومی و مجاری آبها و فاضلاب و تنقیه قنوات مربوط به شهر و تأمین آب و روشنایی به وسایل‌ممکنه.
  ‌تبصره ۱ – سد معبر عمومی برای کسب یا سکنی یا هر عنوان دیگر ممنوع است و شهرداریها موظفند از آن جلوگیری کنند.
  ‌تبصره ۲ – تنظیم و وضع مقررات مربوط به تولید و توزیع و فروش نیروی کلیه برقها و تعیین نرخ آن در شهرها با شهرداری است.
  ۳ – مراقبت و اهتمام کامل در نصب برگه قیمت بر روی اجناس و اجرای تصمیمات انجمن نسبت به ارزانی و فراوانی خواربار و مواد مورد احتیاج‌عمومی و جلوگیری از فروش اجناس فاسد و معدوم نمودن آنها.
  ۴ – مراقبت در امور بهداشت ساکنین شهر و تشریک مساعی با مؤسسات وزارت بهداری در آبله‌کوبی و تلقیح واکسن و غیره برای جلوگیری از‌امراض ساریه.
  ۵ – جلوگیری از گدایی و واداشتن گدایان به کار و توسعه آموزش عمومی و غیره.
  ۶ – اجرای تبصره ۱ ماده ۸ قانون تعلیمات اجباری و تأسیس مؤسسات بهداشتی و تعاونی و فرهنگی مانند نوانخانه و پرورشگاه یتیمان و درمانگاه‌بیمارستان امراض ساریه و شیرخوارگاه و تیمارستان و کتابخانه و کلاسهای اکابر و کودکستان و باغ کودکان و امثال آن در حدود اعتبارات مصوبه و‌همچنین کمک به این قبیل مؤسسات و مساعدت مالی به انجمن تربیت بدنی به میزان صدی سه درآمد مستمر وصولی سالیانه شهرداری و کمک به‌انجمنهای خانه و مدرسه. شهرداری در این قبیل موارد با تصویب انجمن شهر می‌تواند از اراضی و ابنیه متعلق به خود را با حفظ حق مالکیت مجانی و با‌شرایط معین به منظور ساختن و استفاده به اختیار مؤسسات مزبور بگذارد.
  ۷ – حفظ و اداره کردن دارایی منقول و غیر منقول متعلق به شهر و اقامه دعوی بر اشخاص و دفاع از دعاوی اشخاص علیه شهرداری.
  ۸ – برآورد و تنظیم بودجه و متمم بودجه و اصلاح بودجه و تفریغ بودجه شهرداری و تنظیم پیشنهاد برنامه ساختمانی و اجرای آن پس از تصویب‌انجمن شهر یک نسخه از بودجه مصوب و برنامه ساختمانی به وسیله فرماندار یا بخشدار به وزارت کشور ارسال می‌شود.
  ۹ – انجام معاملات شهرداری اعم از خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول و مقاطعه و اجاره و استیجار پس از تصویب انجمن شهر با رعایت‌صلاح و صرفه و اصول مزایده و مناقصه طبق قانون محاسبات عمومی.
  ۱۰ – اهداء و قبول اعانات و هدایا به نام شهر با تصویب انجمن.
  ‌اعانات پرداختی به شهرداری یا مؤسسات خیریه از طرف وزارت دارایی جزء هزینه قابل قبول اعانه‌دهندگان پذیرفته می‌شود و اعانه‌دهنده نسبت به‌مبلغ اعانه‌ای که داده است از مالیات بر درآمد معاف می‌باشد.
  ۱۱ – نظارت و مراقبت در صحت اوزان و مقیاسها.
  ۱۲ – تهیه آمار مربوط به امور شهر و موالید و متوفیات.
  ۱۳ – ایجاد غسالخانه و گورستان و تهیه وسایل حمل اموات و مراقبت در انتظام امور آنها.
  ۱۴ – اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و و دیوارهای شکسته و خطرناک و‌پوشاندن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر عمومی و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیاء در بالکنها و جلو اتاق‌های ساختمانهای مجاور معابر عمومی که‌افتادن آنها موجب خطر برای عابرین است و جلوگیری از نصب ناودانهایی که باعث زحمت یا خسارت مردم باشد.
  ۱۵ – جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و اعلام این گونه بیماریها به وزارت بهداری و دامپزشکی و شهرداریهای مجاور هنگام‌بروز آنها و دور نگاه داشتن بیماران مبتلا به امراض ساریه و معالجه و دفع حیواناتی که مبتلا به امراض ساریه بوده و یا در شهر بلاصاحب و مضر‌هستند.
  ۱۶ – تهیه مقررات صنفی و پیشنهاد آن به انجمن شهر و مراقبت در امور صحی اصناف و پیشه‌وران.
  ۱۷ – پیشنهاد اصلاح نقشه شهر در صورت لزوم و تعیین قیمت عادله اراضی و ابنیه متعلق به اشخاص که مورد احتیاج شهر باشد بر طبق قانون‌توسعه معابر و تأمین محل پرداخت آن و ایجاد و توسعه معابر و خیابانها و میدانها و باغهای عمومی و تهیه اراضی مورد احتیاج برای لوله‌کشی و‌فاضلاب اعم از داخل یا خارج شهر و همچنین تهیه اراضی لازم برای ساختمان مخزن و نصب دستگاه تصفیه و آبگیری و متعلقات آنها بر طبق قانون‌توسعه معابر.
  ۱۸ – تهیه و تعیین میدانهای عمومی برای خرید و فروش ارزاق و توقف وسایط نقلیه و غیره.
  ۱۹ – تهیه و تدوین آیین‌نامه برای فراوانی و مرغوبیت و حسن اداره فروش گوشت و نان شهر و اجرای آن پس از تصویب انجمن شهر.
  ۲۰ – جلوگیری از افتتاح و دایر نگاه داشتن دکانها و مراکزی که مواد محترقه می‌سازند در داخل شهر و همچنین ممانعت از دایر نگاه داشتن‌کوره‌پزخانه و دباغی و نظایر آن در داخل شهر یا نقاطی که انجمن شهر مخالف بهداشت و رفاه اهالی تشخیص دهد و همچنین جلوگیری از افتتاح و دایر‌نگاه داشتن کارخانه‌هایی که مزاحم اهالی شهر باشد در داخل شهر یا مجاور آن.
  ۲۱ – احداث بناها و ساختمانهای مورد نیاز محل از قبیل رختشویخانه و مستراح و حمام عمومی و کشتارگاه و میدانها و باغ کودکان و ورزشگاه‌مطابق اصول صحی و فنی و اتخاذ تدابیر لازم برای ساختمان خانه‌های ارزان‌قیمت برای اشخاص بی‌بضاعت ساکن شهر.
  ۲۲ – تشریک مساعی با فرهنگ در حفظ ابنیه و آثار باستانی شهر و ساختمانهای عمومی و مساجد و غیره.
  ۲۳ – اهتمام در مراعات شرایط بهداشت در کارخانه‌ها و مراقبت در پاکیزگی گرمابه‌ها و نگاهداری اطفال بی‌صاحب و سرراهی.
  ۲۴ – صدور پروانه برای کلیه ساختمانهایی که در شهر می‌شود.
  ۲۵ – ساختن خیابانها و آسفالت کردن سواره‌روهای معابر و مطلق کوچه‌های عمومی و انهار و جدولهای طرفین از سنگ و آسفالت و امثال آن به‌عهده شهرداری هر محل می‌باشد ولی آسفالت پیاده‌روها در خیابان یا معابری که پیاده‌رو داشته باشد به عهده مالکین منازل و مستغلات و اراضی است‌در صورت امتناع مالکین مجاور پیاده‌روها از اقدام به آسفالت کردن سهمی خود شهرداری می‌تواند مستقیماً اقدام نموده و هزینه آن را به اضافه ده درصد‌از مالکین ممتنع مطالبه و دریافت نماید.
  ‌تبصره – در هر خیابان که شهرداری دست به کار کف‌سازی سواره‌رو می‌شود ساختمان پیاده‌روهای آن خیابان طبق دستور شهرداری برای مالکین‌مجاور و نمایندگان قانونی آنها اجباری است.
  ۲۶ – پیشنهاد برقراری یا الغاء عوارض شهر و همچنین تغییر نوع و میزان عوارض اعم از کالاهای وارداتی و صادراتی کشور و محصولات داخلی و‌غیره و ارسال یک نسخه از تصویبنامه برای اطلاع وزارت کشور.
  ‌تبصره ۱ – به منظور تشویق صادرات کشور نسبت به کالاهای صادراتی بیشتر از یک درصد قیمت کالا نباید وضع عوارض شود.
  ‌تبصره ۲ – کالاهای عبوری از شهرها که برای مقدس معینی حمل می‌شود از پرداخت هر گونه عوارض شهرداری‌های عرض راه معاف می‌باشد.
  ‌تبصره ۳ – ماده اول قانون مصوبه بهمن ماه ۳۳ راجع به تشویق صادرات و تولید از تاریخ تصویب این قانون طبق تبصره ۱ این بند تصحیح می‌شود.
  ‌تبصره ۴ – آیین‌نامه‌های گریز از پرداخت عوارض شهرداری و استنکاف از آن با موافقت وزارتین کشور و دادگستری تنظیم و پس از تصویب هیأت‌وزیران به موقع اجراء گذاشته می‌شود.

  • فرهنگی گفت:

   باسلام به آقای محسن وتشکرازیادآوری این مواد خواهش ما ازفرماندار،شورای شهر،شهردارمحترم وکارمندان صدیق شهرداری فریدونشهراین است وتقاضامندیم بفرمایندکه برای اجرای این وظایف چه قدم هایی برداشته شده است؟ ودرعدم اجرای آن مسئول کم کاری کیست؟ فرماندارمحترم وشهردارمحترم آماری هم ازمراجعات مردم به علت زمین خوردگیازاورژانس وبیمارستان بگیرند ،بدنیست وبعد قضاوت نمایند.مگرممکن است بعد از۵روزبارندگی نتوان درخیابان راه رفت وهنوزبازنجیرچرخ حرکت کرد.باعرض پوزش.

 8. باسلام به کلیه خادمان شهرداری وقدردانی ازهمه آنها:
  ۱-برادران عزیزچراگلایه ازعدم پرداخت عوارض چرااقدام عاجل نمی کنید وبه حکم قانون عوارض رادریافت نمی کنیدتا دیگرحق گلایه نداشته باشید وبهانه برای تنبلی خود نتراشید،این چه پاسخی است که کارمان راانجام ندهیم وبعد نپرداختن عوارض رابهانه کنیم.شما مسئول ومدیون مردمیدنبایدمردم به پای آدمهایی که عوارض پرداخت نمی کنندبسوزند.
  ۲-آموزش نیروها ی جدید مگر چقدرزمان وهزینه دارد که تازه کاربودن رابهانه قرارداده اید.
  ۳-شما که وسیله ندارید چرااقدام به کارهایی می کنیدکه هزینه ها ی بی ربط انجام دهید.(جابجایی تلویزیون شهری وده ها مواد دیگر)
  ۴-مردم محروم ومظلوم فریدونشهرضمن قدردانی اززحمات انجام شده که واقعاٌقابل تقدیراست انتظاردارند اقدامی عاجل درارتباط خدمات شهرداری انجام شود.

 9. رحیمی گفت:

  باسلام خدمت شهردار محترم. زحمات جنابعالی ستودنیست ولی در خصوص برف روبی …
  گناه آن ۱۰ درصدی که عوارض را پرداخت کرده اند چیست؟نکند آنها باید پیگیر ۹۰ درصد مابقی باشند.راه قانونی را برای کسانی که عوارض پرداخت نمی کنند در نظر بگیرید و مشکلات مردم را حل نمایید.
  “‌با این روند مطمئناً آن ۱۰ درصد نیز پشیمان می شوند.”
  مردم محترم شهر فریدونشهر نیز فقط نیمه خالی لیوان را نگاه نکنند و با پرداخت عوارض شهرداری را حمایت کنند.
  زنده باد ایران – زنده باد فریدونشهر

 10. هموطن آنلاین _محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی موفق به تولید ماده ضد برف CMA به عنوان جایگزین نمک برای برف‌شویی جاده‌ها و خیابان‌ها شدند.
  دکتر عبدالرضا میرمحسنی، معاون فناوری و پژوهش پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و مجری طرح اظهار کرد: در مناطق سردسیر ایران برای ذوب کردن برف و یخ در معابر درون شهری و برون‌شهری از مخلوط نمک و شن استفاده می‌کنند که نمک به دلیل داشتن یون کلراید آسیب بسیار جدی و اثرات خورندگی بسیاری را در سطح معابر، جداول، محیط زیست و وسایل نقلیه در تماس با این ماده ایجاد می‌کند و به همین علت به دنبال تهیه و تولید ماده ضد برف که دارای چنین عوارضی نباشد حرکت کردیم.
  وی با بیان اینکه از دهه ۶۰ تاکنون استفاده از نمک برای ذوب برف و یخ در دنیا ممنوع شده است، تصریح کرد: ماده‌ جدیدی در دنیا به نام CMA جایگزین نمک شده که فاقد یون کلراید است که خوشبختانه با تلاش محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به دانش فنی تولید این ماده در کشور دست پیدا کردیم و موفق به تولید این ماده در مقیاس نیمه صنعتی شدیم.
  میرمحسنی با اشاره به این که ماده ضد برف CMA فاقد اثر خوردگی است خاطرنشان کرد: این ماده نه تنها آسیبی به سطح معابر، خاک و گیاهان نمی‌رساند بلکه تا حدی می‌تواند تقویت کننده باشد چرا که موادی در آ‌ن وجود دارد که اثر تقویتی بر خاک، گیاهان و … می‌گذارد.

 11. ای کاش بین مسئولین کمی هم صداقت بود و زمانی که کار اشتباهی انجام میشود شهامت اعتراف و طلب پوزش از مردم نیز وجود داشت و پستهای مدیریتی محل آزمون و خطا نمیشد!!!!!!!!!

 12. با سلام در پاسخ به نظر دوست گرامی که فرمودند ۱۰ درصد مردم عوارض را پرداخت کردند و گناه آن ۹۰ درصد مردم چیست باید عرض شود آن ۱۰ درصد مردم هم نباید عوارض را پرداخت می کردند . چرا عوارض نسبت به سال قبل ۴ تا ۵ برابر افزایش داشته است مگر چه کار مفیدی نسبت به سال قبل انجام شده است . دوست عزیز اگر همه شهروندان محترم عوارض را پرداخت نکنند و نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشند شاید …..و چرا حق کارشناسی بازدید از خانه در شهرداری فریدونشهر ۱۰۰ برابر افزایش داشته است از ۵۰۰۰ تومان یهووی به ۹۰ هزار تومان جناب آقای شهردار این انصاف است . لطفاً دوست گرامی این نظر را در سایت قرار دهید شاید شهردار محترم پاسخی داشته باشند و اگر دوستان هم پاسخی جهت متقاید کردن بنده دارند بفرمایند .

 13. اقای شهردار دقیقا وظیفه ی شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. علیرضا گفت:

  با سلام
  اصلاً کاری نداریم که برف روبی معابر وظیفه ی شهرداری هست یا نه.مسئله این است که وقتی به راننده ی لودر می گویی برای برف روبی بیا،با بی* جوابمان رامی دهد

 15. مرتضی گفت:

  آن چیزی که باعث آبادانی سرزمین ها می شود به طور عام، عبارت است از همکاری همه مردم و مسئولین یک سرزمین با هم به انگیزه آبادانی آن سرزمین برای استفاده مردم آن سرزمین. به عبارتی تعامل مردم و مسئولین.

  اما مردم
  وظایف شهروندی یکی از مهم ترین وظایف هر شهروندیست. افزایش عوارض یا افزایش … با تصمیم شهردار صورت نمی پذیرد. بلکه با تصمیم شورای شهری که با رای همین شهروندان و نماینده همین شهروندان هستند صورت می گیرد. بنابراین بر اساس اصل اعتماد مردم باید اعتماد به نمایندگان خود که ناظرین شهردار نیز می باشند به بهترین وجه ممکن همکاری خودشون را بکنند.

  اما مسئولین:
  فراموش نکنیم که با پذیرش هر پست وظیفه ای بر دوش ما می آید که ما را در برابر مردم قانونا و شرعا مسئول خواهد کرد.مسئولین باید خود را خدمتگذار و نه طلبکار مردم بدانند. اگر شرایط خاصی در شهرداری حاکم است باید با ارائه گزارش و برگزاری هم اندیشی این مسائل به مردم انتقال و سهم مشارکت مردم را در ارائه پیشنهاد و … افزایش داد و آن ها را از مسائل موجود مانند کمبود منابع مالی و بدهی و … آگاه ساخت.

  درگیری ها و کشمکش های بین مردم و مسئولین همیشه ضرر خواهد داشت.

 16. رانند لودر که امسال کار برف روبی را انجام می دهید فقط بعد چند روز در داخل کوچه ها یک مسیر باز می کند که به اندازه عبور یک ماشین است وکوچه داوزده متری فقط یک ماشین رد میشود اقای شهردار ایا کوچه خودتان را همین جوری برف روبی می کنند.

 17. رضا گفت:

  برف روبی جزو وظایف شهرداری نیست و مردم باید فکری بکنند چون صدای شورا و شهرداری به جایی نمی رسد!
  اگر یک اصفهانی خون دماغ شود استانداری و صدا و سیما مردم عالم را خبر می کنند ولی اگر مردم شهرستان همه زیر برف قتل عام شوند مرکز استان ککشان هم نمی گزد مردم باید فریاد خود را سر استاندار بکشند. نه شهرداری که از بی پولی بقال هم به او نسیه نمی دهد! نجف آباد بیش از ۹۰ میلیارد تومان از ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاههای سنگ بری عوارض در سال دریافت می کند و فریدونشهر یک کارخانه هم ندارد! افرادی که پیام داده آند کمی هم انصاف داشته باشند و به مسئولین ظالم استان هم اشاره ای داشته باشند.

 18. بهنام گفت:

  پس با این حساب که وظیفه ی شهرداری نیست این لودرها و گریدلها رو واسه دکور خریدن که فقط بگن شهرداری دارای چند دستگاه … و… است که مقابل شهرای دیگه کم نیارن اگه نه نباید از این وسایل استفاده کرد -برف روبی هم وظیفه شهرداری و هم وظیفه ی اداره راه است-نه اینکه به هم پاس بدن بگن وظیفه شهرداریه اون بگه نه وظیفه اداره راهه عدم هماهنگی باعث این موضوعاته وقتی یه مشکلی پیش میاد و یه کاری رو باید انجام بدیم باید دست به دست هم بدیم و مشکلو حل کنیم .

 19. یکسری وقتی دو تا مسئول غریبه میبینند انگار سلطان سلیمان دیده باشند انقدر دولا و راست میشن و زبانشان قفل میشود و همین که چشمشان به یک خودی میرسد همگی مثل ارث برها ازش طلبکاریم این اقا میگن بودجه نیست . استان کمک نمی کند . مردم عوارض نمیدن ووو . انوقت میگیم پس تو چکاره ای ووو… کمی انصاف هم خوب چیزیست خدا به ما رحم کند . وبه شهردار و شورای شهر صبر. حالا ببینید بعد از این مطالب که گفتم چیها بارمون میکنند .

 20. دلسوز گفت:

  آقای شهردار انگار کلیه بام های منازل و مراتع و مزارع رو تو برف روبی محاسبه کردن.
  فریدونشهر سر جم ده پونزده تا خیابون داره با کوچه هاش.
  نمیدونم این چه حرفیه که میگن امسال برف زیاد اومده.
  فریدونشهر برفای بیش تر از اینو هم به خودش دیده و کیفیت برفروبی بهتره بوده

 21. اقای شهردار ناراحت نشی ها عادت بعضی هامونه. بقول همشهری ۲ دوست داریم چشم به خدمات معبر سازی . این همه پیاده رو سازی . اسفالت کاری ووو…ببندیم و ماشینالاتتون ۲۴ ساعت در خونه هامون روشن و کار کنه و بعضی از همشهریها هم بگویند چه خدماتی شده . چرا ان ده درصد عوارض دادند و… اینطوری که بزرگانمون میگن از اولین شهردار مرحوم رفیعی تا اقای رضوانی و شهرداران قبل از شما که ما یادمان هست از یکسری ادمها فراری بودند که امسالشان در بالا ملاحضه میکنید و این را به حساب کل مردم نگذارید اما برای این مسئله برفروبی نیز فکر اساسی کنید و سایر مسئولانرا نیز وارد عرصه نمایید و بابت سایر خدماتتان از شما . شورای شهر . و کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری سپاسگزا ریم

 22. مهدی گفت:

  وقتی آقای شهردار امسال وسایل رو دادن پیمانکار وخصوصی سازی کردن اون آقای پیمانکار که دلش به حال وسیله بیت المال نمیسوزه که . خودم بارها تو مسیر بیجگرد دیدم چطوری دارن از این وسیله ها استفاده میکنن و از بین میبرنشون . شهرداری این همه کمپرسی داره برفا رو بار کنن ببرن تو کانال آب سراب بریزن . یا ببرن سد چشمه لاکپشت . تو شهر دامنه شاید ده سانت هم برف نیومد ولی اونروز همون ده سانت رو باز کمپرسی کردن و از شهر بیرون بردن واقعا از کار شهردارشون خوشم اومد یا یه دونه لودر و کمپرسی شهر رو مدیریت میکنن . رانندگان لودر ها و گردیدر ها * در صورتی که یه عالمه برف کنار خیابون جمع شده خب حداقل برفروبی کن و ببرش جای خلوت تل انبار وکپه کن

 23. این همه کارگر بدبخت امسال بیکار شدن فقط و فقط به خاطر منفعت*
  لطفا شهرداری فریدونشهر هم مثل دیگر ادارات بازرسی مالی بشود

Go to TOP